Wczoraj mogliśmy kibicować PDW w walce o awans do ćwierćfinałów oraz pierwsze miejsce w grupie B European Masters, dziś natomiast wszystkie oczy fanów League of Legends z Polski były skierowane na Illuminar Gaming. Niestety, wicemistrzowie Ultraligi nie poszli w ślady ekipy Sebastiana "Colora" Czyżyka i swoją przygodę z tą edycją EUM kończą w fazie grupowej.

Illuminar Gaming 0:1 HMA Fnatic Rising
LeQu
Gnar
PRIDE
Kennen
Chris
Xin Zhao
MAXI
Viego
Escik
Azir
Dajor
Ryze
ZAMULEK
Varus
BEAN
Ezreal
xCharm
Rakan
Rhuckz
Alistar

W swoim pierwszym dzisiejszym meczu IHG zmierzyło się z HMA Fnatic Rising prowadzonym przez Pawła "delorda" Szablę. Mimo nie najgorszego startu sytuacja zaczęła wymykać się spod kontroli po upływie dziesiątej minuty, ale cały czas Illuminar mogło obrócić sytuację na swoją korzyść jednym udanym teamfightem. Kluczowa okazała się walka drużynowa w 23. minucie, po której Fnatic Rising zdobyło Nashora i zniszczyło całą wewnętrzną linię obrony rywali oraz mocno osłabiło wieżę przy środkowym inhibitorze. Kropkę nad i czarno-pomarańczowi postawili w 28. minucie w znaczącej mierze za sprawą Tnącej Burzy Kennena należącego do Mahdiego "Pride'a" Nasserzadeha, który to spotkanie zakończył widowiskowym quadra killem.

Illuminar Gaming 0:1 BIG
LeQu
Renekton
Melonik
Gnar
Chris
Nidalee
Akabane
Xin Zhao
Escik
Orianna
RKR
Galio
ZAMULEK
Tristana
Keduii
Xayah
xCharm
Rell
seaz
Rakan

Los IHG przypieczętowała porażka z BIG Dawida "Melonika" Ślęczki. Ta gra wyrównana już zdecydowanie nie była – mistrzowie Prime League od samego początku kontrolowali przebieg meczu, a deficyt blisko siedmiu tysięcy złota oraz wynik zabójstw 2:13 w piętnastej minucie dość dobrze obrazują różnicę klas w tym starciu. BIG nie zwalniało tempa, a Illuminar było coraz bliżej eliminacji z EU Masters. Baron zdobyty przez BIG w 22. minucie (notabene kiedy obie formacje dzieliło już niespełna trzynaście tysięcy złota) tylko przyśpieszył podróż IHG w otchłań. Zwycięzcy niemieckiej ligi nie zamierzali dłużej bawić się z przeciwnikami w kotka i myszkę, dopełniając dzieła zniszczenia w 24. minucie.

Obecnie trwa ostatnie spotkanie z udziałem Illuminar Gaming podczas tej edycji EU Masters, aczkolwiek nie ma ono już najmniejszego znaczenia w kontekście rozstawienia w grupie C. Znacznie ważniejsze będzie ostatnie dzisiejsze starcie, w którym Fnatic Rising zmierzy się z BIG – stawką tego meczu będzie bowiem fotel lidera oraz lepsze rozstawienie w ćwierćfinałach. Po więcej informacji dotyczących EU Masters 2021 Summer zapraszamy do naszej relacji tekstowej: