Przez ostatnie trzy miesiące wszyscy zastanawiali się, gdzie Marcelo "coldzera" David będzie kontynuować swoją karierę. W kontekście najlepszego gracza 2016 i 2017 roku padały różne nazwy – to Team Liquid, to znowu FURIA Esports. Prawda może jednak okazać się zupełnie inna.

coldzera wraca do gry?

Guillaume „neL” Canelo z serwisu 1pv we współpracy z Dexerto i Globo dotarł bowiem do informacji sugerujących, że 26-latek jest bliski dołączenia do Complexity Gaming. W zespole tym zastąpiłby Kristiana "⁠k0nfig⁠a" Wienecke, który od kilku tygodni pauzuje z powodu złamania nadgarstka i w tym momencie trudno przewidzieć, kiedy będzie on zdolny do gry. Z tego też powodu podczas obecnego sezonu ESL Pro League podopiecznych amerykańskiej organizacji w roli zmiennika wspomagał Niels Christian „NaToSaphiX” Sillassen, ale już za chwilę i dla niego może braknąć miejsca. Wszystko po to, by zwolnić fotel dla coldzery, który ostatnie oficjalne spotkanie rozegrał 16 maja.

David na szerokie wody wypłynął pod banderą Luminosity Gaming, wraz z którym sięgnął nawet po triumf na Majorze. Potem zresztą udało mu się powtórzyć ten wyczyn w barwach SK Gaming, ale przygoda z MIBR była raczej rozczarowaniem. Z tego też powodu zawodnik z Kraju Kawy we wrześniu 2019 roku zdecydował się na transfer do FaZe Clanu, gdzie mógł połączyć siły ze swoim dobrym przyjacielem, Nikolą "NiKo" Kovačem. Przez kolejne dwa lata zespół nie potrafił jednak ustabilizować formy, a odejście NiKo do G2 Esport przelało czarę goryczy. W efekcie trzy miesiące temu Brazylijczyk na własne życzenie został przesunięty na ławkę rezerwowych, na której pozostaje aż do dziś.

Jeżeli powyższe doniesienia potwierdza się, skład Complexity Gaming będzie prezentować się następująco:

  • Benjamin „blameF” Bremer
  • Valentin „poizon” Vasilev
  • Justin „jks” Savage
  • Patrick „es3tag” Hansen
  • Marcelo "coldzera" David
  • Luis „⁠peacemaker⁠” Tadeu – trener