STS
fot. Riot Games

Zawodniczki, na start! Zapowiedziano VCT Game Changers w regionie EMEA

Na początku tego roku Riot Games zorganizowało rozgrywki VALORANT Champions Tour Game Changers w Ameryce Północnej. Te wypadły na tyle dobrze, że teraz postanowiono je rozszerzyć również na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Trzy turnieje w regionie EMEA

Ogłoszony po raz pierwszy w lutym 2021 roku program VCT Game Changers ma na celu wspieranie integracyjnego środowiska dla rywalizacji oraz stworzenie bezpiecznych możliwości do rywalizacji dla kobiet bez obaw związanych z nękaniem związanym z tożsamością bądź płcią. VCT Game Changers w regionie EMEA uzupełni sezon rywalizacji poprzez tworzenie nowych możliwości do ekspozycji dla kobiet w esportowym VALORANCIE – możemy wyczytać w oficjalnym komunikacie opublikowanym przez pracowników Riotu. Jeżeli zaś chodzi o same zmagania w regionie EMEA, to te podzielone zostaną na trzy turnieje, które odbędą się w następujących terminach:

  • 27 września – 3 października 2021
  • 25 – 31 października 2021
  • 15 – 21 listopada 2021

Imprezy we wrześniu i październiku będą mieć formę otwartych turniejów, w których udział będzie mogło wziąć do 64 ekip złożonych z kobiet. Jednakże zawody październikowe będzie specjalną edycją „all-in”, w której dozwolone będzie wystawianie składów mieszanych pod warunkiem, że przynajmniej trzech jego członków stanowić będą kobiety. Podczas dwóch pierwszych turniejów rywalizacja toczyć się będzie o 20 tysięcy euro, o które powalczyć będą mogli wszyscy, którzy w momencie rejestracji lub na koniec poprzedzającego ją aktu posiadać będą rangę na poziomie co najmniej Platyna 1. Trzecia impreza, która odbędzie się w listopadzie, zaoferuje zaś łączną pulę nagród w wysokości 50 tysięcy euro.

„Chcemy, by kobiety mogły rywalizować w uczciwym, bezpiecznym środowisku”

Obecnie przemysł esportowy cierpi z powodu poważnych braków w reprezentacji kobiet na poziomie zawodowym – przyznała Vera Wienken, Brand Manager DACH w Riot Games. – Jeżeli chcemy zainspirować większą liczbę kobiet do tego, by spełniały one swoje esportowe marzenia, musimy podjąć bezpośrednie działania i uczynić gry bardziej dostępnymi. Stworzyć im w nadchodzących latach równe szanse. Chcemy, by VCT Game Changers w regionie EMEA było dla kobiet w Europie kamieniem milowym. By pozwoliło im pokazać swoje umiejętności w VALORANCIE i rywalizować w uczciwym, bezpiecznym środowisku, ale nadal będącym częścią całego ekosystemu – dodała.

Tak więc od pierwszej europejskiej imprezy w ramach VALORANT Champions Tour Game Changers dzielą nas już tylko niespełna trzy tygodnie. Niewiele czasu, ale nadal wystarczająco, by się zapisać – wszystkie zainteresowane zawodniczki mogą to zrobić już teraz pod tym adresem.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zespół GuardiaNa i seizeda znalazł nową organizację

Denis „⁠seized⁠” Kostin i Ladislav „⁠GuardiaN⁠” Kovács przez cztery lata stanowili o sile Natus Vincere, ale w 2017 roku ich drogi rozeszły się. Kilka...