STS
fot. Bren Esports

Miał być Berlin, a jest disband. Koniec składu Bren Esports

Nie tak miał wyglądać wrzesień dla fanów VALORANTA z Filipin. Jeszcze do niedawna wydawało się przecież, że będą oni mogli śledzić zmagania swoich ulubieńców podczas finałów trzeciego etapu VALORANT Champions Tour 2021 w Berlinie.

Seria złych wiadomości

Niemniej przed kilkoma dniami gruchnęła wieść, że reprezentujące scenę filipińską Bren Esports z powodu covidowych obostrzeń nie będzie mogło przybyć do stolicy Niemiec. Ekipa miała szansę na dobry wynik, było to więc ogromnie rozczarowujące. Ale na tym nie koniec złych wieści, bowiem dziś dotychczasowych pracodawca drużyny ogłosił, że ta… rozpadła się. Zaledwie pięć dni po tym, jak zniknęli oni z listy uczestników berlińskiego VCT Masters, zawodnicy postanowili kontynuować swoje kariery osobno i pod inną banderą. Nie da się ukryć, że była to decyzja zaskakująca i dla wielu w gruncie rzeczy niezrozumiała.

Dla drużyny VALORANTA w Brenn Esports to był prawdziwy rollercoaster – napisano w oficjalnym oświadczeniu organizacji. – Od powolnej dominacji na lokalnej scenie, aż po przełamanie barier jako pierwszy zespół esportowy z Filipin, który wygrał mistrzostwa Azji Południowo-Wschodniej. Zespół VALORANTA z Bren Esports na zawsze zapisał się w historii. Teraz jednak gracze postanowili rozważyć inne możliwości. To decyzja, którą szanujemy i życzymy wszystkim zawodnikom powodzenia w ich dalszych karierach. Dziękujemy wam za prezentowanie Bren Esports oraz, co jeszcze ważniejsze, całych Filipin – dodano.

Szansa na mistrzostwa świata nadal jest

Co dalej? Tego nie wiadomo. Warto jednak zwrócić uwagę, że skład Bren otrzymał w ramach pocieszenia 175 punktów w rankingu VCT. A to oznacza, że nadal liczy się on w grze o awans na nadchodzące mistrzostwa świata w VALORANCIE, które będą mieć miejsce w pierwszej połowie grudnia. Dla wielu organizacji może to być więc kusząca opcja, by spróbować zaangażować przynajmniej trzech z pięciu Filipińczyków i rzutem na taśmę włączyć się do walki o bilet na VALORANT Champions 2021.

Skład Bren Esports prezentował się następująco:

  • Jessie „JessieVash” Cristy Cuyco
  • Jayvee „DubsteP” Paguirigan
  • Jim „BORKUM” Timbreza
  • Kevin „Dispenser” Te
  • Riley „witz” Go
  • Gilbert „Gibo” Sales Jr. – trener
Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Godny następca hadesa? Markoś z najwyższym K/D Ratio w całych ESL Mistrzostwach Polski

Druga kolejka ESL Mistrzostw Polski w CS:GO przeszła do historii. Za nami kolejne mecze, kolejne rozstrzygnięcia i kolejna okazja, by przyjrzeć się z...