STS
fot. Riot Games

Oficjalnie: Worlds 2021 odbędzie się w Islandii. Rogue przeniesione do fazy grupowej!

Ostatnie plotki na temat najbliższych Mistrzostw Świata w League of Legends się potwierdziły! Riot Games oficjalnie ogłosiło, że turniej obędzie się w Islandii i rozpocznie się 5 października. Nie wiemy za to, w którym miejscu konkretnie będzie miało miejsce wydarzenie, jednakże patrząc na wspomniane wyżej doniesienia możemy wnioskować, że zostanie ono zorganizowane w hali sportowej […]

Ostatnie plotki na temat najbliższych Mistrzostw Świata w League of Legends się potwierdziły! Riot Games oficjalnie ogłosiło, że turniej obędzie się w Islandii i rozpocznie się 5 października. Nie wiemy za to, w którym miejscu konkretnie będzie miało miejsce wydarzenie, jednakże patrząc na wspomniane wyżej doniesienia możemy wnioskować, że zostanie ono zorganizowane w hali sportowej Laugardalshöll w Reykjaviku, która była już gospodarzem tegorocznego Mid-Season Invitational.

Harmonogram Worlds 2021 zgodny z przewidywaniami

Poza miejscem, w którym najlepsze ekipy globu zbiorą się, aby rywalizować o Puchar Przywoływacza, poznaliśmy także pełen harmonogram Worldsów 2021. Zgodnie z oczekiwaniami ten będzie wyglądał następująco:

  • Faza play-in: 5-9 października
  • Faza grupowa: 11-13 oraz 15-18 października
  • Ćwierćfinały: 22-25 października
  • Półfinały: 30-31 października
  • Finał: 6 listopada

Mistrzostwa Świata w League of Legends zostały awaryjnie przeniesione z Chin do Europy w drugiej połowie sierpnia. Powodem była, jak można się domyślić, pandemia COVID-19, która utrudnia m.in. ekipie produkcyjnej przylot do Państwa Środka. Nic więc też dziwnego, że z ograniczonym zakresem czasowym organizatorzy zdecydowali się na sprawdzone rozwiązanie w postaci Islandii, która sprawdziła się w Maju przy okazji MSI.

Rogue w fazie grupowej Worlds 2021!

Riot Games potwierdziło także, że na wydarzeniu po raz drugi z rzędu zabraknie reprezentantów Wietnamu. W tym regionie w związku z pandemią nie odbyły się żadne gry w ramach letniego splitu, a same drużyny nie mogłyby przemieścić się na Stary Kontynent. W wyniku tego doszło do paru zmian w formacie Mistrzostw Świata, a najważniejszą z nich dla europejskich fanów jest niewątpliwie przeniesienie Rogue bezpośrednio do fazy grupowej.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ostatnia szansa, by włączyć się do gry o IEM Fall. Już dziś czwarte otwarte eliminacje

Trzy tury otwartych eliminacji do Intel Extreme Masters Fall 2021 nie dały upragnionego sukcesu żadnej z polskich drużyn. I nie jest to dobra informac...