Acend od mocnego uderzenia zaczęło swoją przygodę z finałami trzeciego etapu VALORANT Champions Tour 2021 w Berlinie. Drużyna Patryka "starxo" Kopczyńskiego i Aleksandra "zeeka" Zygmunta bez większych problemów wygrała inauguracyjny mecz i postawiła znaczący krok na drodze do awansu do fazy pucharowej.


Wszystko o VCT Masters Berlin 2021:


Acend zaczyna od zwycięstwa

W piątek na drodze drużyny dwóch Polaków stanęło SuperMassive Blaze. To właśnie turecka formacja podczas niedawnych finałów regionu EMEA zatrzymała triumfalny marsz Acend i z pewnością miała nadzieję, że i tym razem uda jej się sięgnąć po komplet oczek. Niemniej nic takiego nie miało miejsca. Co więcej, to Fioletowi od początku do końca kontrolowali przebieg wydarzeń na serwerze i pierwszą mapę, Blaze, zakończyli spokojnym zwycięstwem 13:5. Nieco większy opór rywale postawili na Ascent, ale i to koniec końców nie miało większego znaczenia, bo znowu Acend było górą – tym razem wynikiem 13:9. Co ważne, zarówno starxo, jak i zeek byli istotnymi współautorami tego istotnego sukcesu.

Z kompletem punktów piątkowe zmagania zakończył też inny przedstawiciel Europy, G2 Esports. Popularni Samurajowie musieli jednak nieco się namęczyć, by pozostawić w pokonanym polu Koreańczyków z F4Q. Ostatecznie do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były trzy mapy i dopiero po nich skład Oscara "mixwella" Cañellasa mógł ze spokojem odetchnąć. Powodów do zmartwień nie mieli natomiast 100 Thieves. Spencer "Hiko" Martin i spółka szybko rozprawili się z Brazylijczykami z Havan Liberty, którym w sumie oddali zaledwie dziewięć rund. W meczu tym pokaz swoich umiejętności dał dobrze znany kibicom CS-a Ethan "Ethan" Arnold, który aż 37-krotnie wykluczał oponentów z gry.

Komplet piątkowych wyników VCT Masters Berlin 2021:

10 września

Grupa A

15:00 SuperMassive Blaze 0:2 Acend Bind 5:13
Ascent 9:13

Grupa D

18:00 G2 Esports 2:1 F4Q Ascent 13:5
Bind 9:13
Haven 13:8

Grupa C

21:00 100 Thieves 2:0 Havan Liberty Ascent 13:3
Icebox 13:6

Kto kolejnym rywalem starxo i zeeka?

Dziś kolejne spotkania. Także dziś swojego kolejnego rywala poznają Polacy z Acend. Tym będzie triumfator rozpoczynającego się o godzinie 15:00 spotkania, w którym naprzeciwko siebie staną Vision Strikers z Korei Południowej oraz Paper Rex z Indonezji. Ale to dopiero początek, bo w kolejnych godzinach na berlińskiej scenie zaprezentują się nam również Gambit Esports i Team Envy. Rosjanie swoją przygodę z turniejem zaczną od pojedynku z uczestnikami poprzednich finałów VCT Masters, Crazy Raccoon. Z kolei goście zza oceanu zainaugurują zmagania w grupie B potyczką z reprezentantami brazylijskiej sceny VALORANTA, czyli Vivo Keyd.

Sobotni harmonogram VCT Masters Berlin 2021:

11 września

Grupa A

15:00 Vision Strikers vs Paper Rex BO3

Grupa C

18:00 Gambit Esports vs Crazy Raccoon BO3

Grupa B

21:00 Vivo Keyd vs Team Envy BO3

Wszystkie mecze berlińskich finałów VALORANT Champions Tour 2021 wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale VALORANTA na Twitchu. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można pod tym adresem.