Sobota będzie kolejnym dniem zmagań w ramach European Masters 2021. Tym razem na serwerze zaprezentują się nam Jakub "Cinkrof" Rokicki i jego koledzy z Karmine Corp, czyli obrońcy mistrzowskiego tytułu. Wcześniej jednak przyjrzyjmy się temu, co działo się wczoraj.

Koniec marzeń o triumfie polskiej drużyny

Wczorajszy dzień był dość smutny, ponieważ mistrzowie Polski po zaciętej walce musieli pożegnać się już z turniejem. To była naprawdę dobra seria, w której PDW pokazało wolę walki. I pod tym też znakiem minęła drużynie cała impreza, ponieważ niezależnie od przeciwnika Mateusz "Czajek" Czajka wraz ze swoją ekipą nie zawodzili. Wczorajszy pojedynek z BIG był tego kolejnym przykładem. Pomimo dość jednostronnego wyniku nie dało się odczuć większej dominacji ze strony niemieckiej formacji. Mało tego, midlaner polskiej organizacji zdołał także zdobyć pentakilla, po którym polska społeczność zawrzała na Twitterze. Marne to jednak pocieszenie w sytuacji, gdy marzenia o mistrzowskie zespołu z Polski musiły odłożyć na kolejną edycję EU Masters.

10 września
18:00 BIG 3:0 PDW BO5

Obrońca tytułu EU Masters podejmie wicemistrza Hiszpanii

Dziś zaś czeka nas niezwykle ciekawy pojedynek. Zarówno UCAM Esports Club, jak i Karmine Corp w swoich ligach zajęły drugie miejsce podczas play-offów, w przeszłości będąc dominującą siłą na swoich scenach. Zarówno francuska ekipa, jak i hiszpańska mają więc nie tyle coś do udowodnienia, ile coś do odzyskania. Z pewnością determinacji drużynie Jakuba "Cinkrofa" Rokickiego dodaje fakt, że jest ona obrońcą tytułu. Dlatego też zawodnicy KC nie tylko wiedzą, że wygranie całego wydarzenia jest możliwe, ale wręcz oczekiwane. Nie oszukujmy się jednak – to nie jest już ta sama formacja, która zmiotła z powierzchni ziemi wszystkich oponentów wiosną. Widać pęknięcia po odejściu Adama "Adama" Maanane i pierwszą taką oznaką był przegrany finał w La Ligue Française de League of Legends. UCAM, chociaż również ma swoje problemy, wciąż będzie bardzo groźnym przeciwnikiem. Ktokolwiek zwycięży w tym pojedynku, stanie do walki z BIG, czyli pogromcą PDW. Później zwycięzca tego pojedynku trafi do finału, tak więc Cinkrof i spółka są naprawdę kilka kroków od powtórzenia wiosennego osiągnięcia.

11 września
18:00 UCAM Esports Club vs Karmine Corp BO5

Rywalizacja pomiędzy hiszpańską i francuską formacją rozpocznie się już o godzinie 18:00. Ten mecz, jak i wszystkie kolejne, będziecie mogli obejrzeć na kanałach Polsat Games w serwisie TwitchYouTube oraz w telewizji. Po więcej szczegółowych informacji na temat European Masters Summer 2021 zapraszamy do naszej relacji tekstowej, w której znajdziecie się po kliknięciu w poniższy baner.