Za nami kolejne spotkania finałów trzeciego etapu VALORANT Champions Tour 2021 w Berlinie. Sobota nie zafundowała nam jednak zbyt wielu niespodzianek, bo ostatecznie po zwycięstwa sięgnęli dokładnie ci, którzy na papierze wydawali się faworytami.


Wszystko o VCT Masters Berlin 2021:


Wiemy, kto będzie kolejnym rywalem Acend

Jako pierwsi powody do świętowania mieli Koreańczycy z Vision Strikers. Ci bowiem po dość zaciętym boju rozprawili się z reprezentantem Indonezji, Paper Rex. Dzięki temu postawili pierwszy krok na drodze do awansu do play-offów – aczkolwiek w kolejnym meczu zmierzą się oni z Acend, drużyną Patryka "starxo" Kopczyńskiego i Aleksandra "zeeka" Zygmunta. Wróćmy jednak do tego, co działo się wczoraj. A wczorajszego dnia z pewnością zbyt miło wspominać nie będzie Crazy Raccoon. Formacja ta została kompletnie zdemolowana przez Gambit Esports i na dwóch mapach zdobyła zaledwie dwie rund. O wiele więcej emocji przyniosła nam potyczka pomiędzy Vivo Keyd a Teamem Envy. Szczególnie Icebox obfitował w serwerowe wydarzenia, a zwycięzcę udało się tam wyłonić dopiero po dogrywce. Finalnie ręce w górę mogli wznieść Pujan "FNS" Mehta i spółka, którzy potem byli górą również na Bind i tym samym zatriumfowali 2:0.

Komplet sobotnich wyników VCT Masters Berlin 2021:

11 września

Grupa A

15:00 Vision Strikers 2:0 Paper Rex Haven 13:9
Icebox 13:11

Grupa C

18:00 Gambit Esports 2:0 Crazy Raccoon Bind 13:1
Icebox 13:1

Grupa B

21:00 Vivo Keyd 0:2 Team Envy Icebox 13:15
Bind 9:13

Pora na pierwsze rozstrzygnięcia

A co czeka nas dziś? Z jednej strony będzie to dokończenie pierwszej serii pojedynków – Japończycy z ZETA DIVISION w meczu grupy B zmierzą się z KRÜ Esports, czyli podopiecznymi organizacji napastnika FC Barcelony, Sergio Agüero. Potem jednak przyjdzie pora na pierwsze rozstrzygnięcia w zbiorze C. To właśnie tam o awans z pierwszego miejsca powalczą 100 Thieves oraz Gambit Esports. Obie te ekipy mają za sobą dość łatwe przeprawy i dopiero teraz czeka je znaczące wyzwanie. W międzyczasie pierwszy pojedynek na turnieju stoczą obrońcy tytułu z Sentinels. Ich rywalem będzie reprezentujące Europę G2 Esports, które zdążyło już dopisać do swojego dorobku pierwsze punkty. Ale w niedzielę o powiększenie dorobku będzie im niezwykle trudno.

Niedzielny harmonogram VCT Masters Berlin 2021:

12 września

Grupa B

15:00 KRÜ Esports vs ZETA DIVISION BO3

Grupa D

18:00 Sentinels vs G2 Esports BO3

Mecz wygranych grupy C

21:00 100 Thieves vs Gambit Esports BO3

Wszystkie mecze berlińskich finałów VALORANT Champions Tour 2021 wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale VALORANTA na Twitchu. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można pod tym adresem.