Karmine Corp pozostaje w grze o letni triumf w European Masters 2021. Obrońcy tytułu z Jakubem "Cinkrofem" Rokickim na czele nie mieli większych problemów, by rozprawić się z wicemistrzami LVP SuperLigi, UCAM Esports Club. Niemniej to jeszcze nie koniec ćwierćfinałowych emocji związanych z Polakami – dziś w akcji kolejni nasi rodacy.


Wszystko o EU Masters 2021 Summer:


Obrońcy tytułu nadal w grze

Ale zacznijmy od sobotnich wydarzeń. Zarówno Karmine, jak i UCAM zdecydowanie nie mogły zaliczyć letnich splitów w swoich ligach do udanych. Co prawda obie one finiszowały na miejscach drugich, ale nie ulega wątpliwości, że liczyły one na najwyższe laury. Nie udało się jednak, wobec czego musiał one szukać pocieszenia na EU Masters. Co więcej, na Cinkrofie i jego kolegach spoczywała też ogromna presja, bo przecież to oni zameldowali się na serwerze jako obrońcy tytułu i eliminacja już na tak wczesnym etapie play-offów byłaby dla nich blamażem. Ale do żadnego blamażu nie doszło, bo zespół polskiego leśnika od początku do końca kontrolował przebieg potyczki. Oczywiście rywale miewali swoje momenty, dzięki którym dwukrotnie udało im się przedłużyć zmagania do pół godziny, ale ostatnie słowo należało do Rokickiego i spółki. Zresztą, starcie numer trzy to już absolutny pokaz dominacji reprezentantów Francji, którzy w niewiele ponad 20 minut przypieczętowali swój awans do półfinału.

Sobotnie wyniki EU Masters:

11 września
18:00 UCAM Esports Club 0:3 Karmine Corp BO5

Polski kwartet po półfinał

Tak więc w półfinale pozostało już tylko jedno wolne miejsce. To właśnie o nie powalczą dziś Vodafone Giants i Misfits Premier, w których składzie ponownie zaprezentują się nam Tobiasz "Agresivoo" Ciba, Lucjan "Shlatan" Ahmad, Paweł "Woolite" Pruski i Jakub "Jactroll" Skurzyński. Popularne Króliki w bieżącej edycji europejskich zmagań tylko raz musiały uznać wyższość swojego przeciwnika. Miało to miejsce ostatniego dnia grupowych zmagań, gdy niespodziewanie poległy z UCAM Esports Clubem, co i tak nie przeszkodziło im w zajęciu pierwszego miejsca w zbiorze A. Teraz jednak polski kwartet będzie mógł wziąć w pewnym sensie rewanż, bo dziś na jego drodze stanie inny przedstawiciel hiszpańskiej sceny, czyli Vodafone Giants. Drużyna Amadeu "Attili" Carvalho jako ostatnia broni honoru Półwyspu Iberyjskiego, ale bynajmniej nie będzie faworytem niedzielnego meczu.

Niedzielny harmonogram EU Masters:

12 września
18:00 Misfits Premier vs Vodafone Giants BO5

Spotkanie pomiędzy Misfits Premier a Vodafone Giants obejrzeć będzie można na kanałach Polsat Games w serwisie TwitchYouTube oraz w telewizji. Po więcej informacji na temat European Masters Summer 2021 zapraszamy do naszej relacji tekstowej, która znajduje się pod tym adresem.