W sierpniu 2018 roku G2 Esports z przytupem weszło na scenę Rainbow Six: Siege, angażując wówczas najlepszy na świecie skład, który wcześniej związany był z PENTĄ. Chciałoby się rzec, że reszta jest historią. I to dosłownie, bo teraz organizację opuścił ostatni członek tamtej drużyny.

Fiński duet opuszcza ławkę rezerwowych G2

Mowa tutaj o Juhanim "Kantorakettim" Toivonenie. 22-latek był współautorem największych sukcesów w historii G2 i z formacją tą triumfował m.in. podczas Six Invitational 2019, Six Major Paris 2018 czy też DreamHack Winter 2018. Ostatnie tego typu osiągnięcie miało miejsce na początku tego roku, gdy Fin i jego koledzy okazali się najlepsi w inauguracyjnym sezonie European League. Potem jednak zespół zaczął radzić sobie coraz gorzej, a czarę goryczy przelał fatalny występ na Six Invitational 2021, podczas której to imprezy Samurajowie odpadli już w pierwszej rundzie play-offów. To właśnie po tym turnieju Kantorakettim wylądował na ławce rezerwowych.

Ale nie tylko on. Ofiarą tak słabych zawodów był także jego rodak, Aleksi "UUNO" Työppönen. On szeregi G2 zasilił niespełna rok po Toivonenie, zastępując wówczas Joonasa "jNSzkiego" Savolainena. Tak więc dołączył do drużyny już po jej najlepszym okresie, gdy stopniowo jej pozycja na międzynarodowej scenie R6 zaczęła się osłabiać. To właśnie owo osłabienie było skutkiem czerwcowych roszad, gdy fiński duet usiadł na ławce, ustępując miejsca Lucasowi "Hungry'emu" Reichowi i Jonasowi "Jonce" Kaczmarzykowi. UUNO i Kantoraketti na rezerwie pozostali przez kolejne trzy miesiące, teraz jednak ich kontrakty przestały obowiązywać, dzięki czemu zyskali oni wolną rękę przy poszukiwaniach nowych pracodawców.

Skład G2 Esports prezentuje się następująco:

  • Ben „CTZN” McMillan
  • Jake „Virtue” Grannan
  • Jordan „Kayak” Morley
  • Lucas "Hungry" Reich
  • Jonas "Jonka" Kaczmarzyk
  • Thomas „Shas[O]Udas” Lee – trener