Wczoraj poznaliśmy pierwszą drużynę, która na pewno wystąpi w fazie pucharowej VALORANT Champions Tour 2021 w Berlinie. Mowa tutaj o 100 Thieves, czyli triumfatorach grupy C, mających za sobą dwa zwycięskie pojedynki.


Wszystko o VCT Masters Berlin 2021:


Złodzieje skradli bilet do play-offów

W niedzielę popularni Złodzieje okazali się lepsi od Gambit Esports, chociaż początkowo nic tego nie zapowiadało. Goście zza oceanu na pierwszej mapie zostali bowiem rozgromieni przez rywali z Rosji aż 5:13 i wydawało się, że marzenia o awansie będą musieli przełożyć na kolejne dni. Potem jednak nastąpił prawdziwy renesans Spencera "Hiko" Martina i spółki, którzy po zaciętych bojach na Iceboksie i Splicie ostatecznie przechylili szalę na swoją stronę, przypieczętowując tym samym awans do play-offów. Krok na drodze do owego awansu postawiły natomiast KRÜ Esports i broniący tytułu Sentinels. Drużyny te wygrały wszak swoje inauguracyjne pojedynki, ogrywając odpowiednio ZETA DIVISION i G2 Esports.

Komplet niedzielnych wyników VCT Masters Berlin 2021:

12 września

Grupa B

15:00 KRÜ Esports 2:1 ZETA DIVISION Ascent 13:8
Split 5:13
Bind 13:7

Grupa D

18:00 Sentinels 2:1 G2 Esports Split 13:6
Icebox 8:13
Haven 13:8

Mecz wygranych grupy C

21:00 100 Thieves 2:1 Gambit Esports Ascent 5:13
Icebox 13:11
Split 13:10

Acend z awansem już dziś?

Dziś do wspomnianych Złodziei mogą dołączyć kolejne dwie drużyny. Pierwszą z nich jest Acend, czyli skład Patryka "starxo" Kopczyńskiego i Aleksandra "zeeka" Zygmunta. Dwaj nasi rodacy i ich koledzy kilka dni temu rozprawili się z SuperMassive Blaze, prezentując naprawdę wysoką formę. I dobrze się składa, bo tym razem na ich drodze stanie jeszcze groźniejszy przeciwnik, czyli Vision Strikers z Korei Południowej. Nieco wcześniej bój o pierwsze miejsce w grupie B stoczą natomiast Team Envy oraz wspomniane już KRÜ, czyli organizacja Sergio Agüero, napastnika FC Barcelony. Dzień zakończy natomiast kolejny pojedynek z udziałem obrońców tytułu – rywalem Sentinels będzie czekający na pierwsze zwycięstwo przedstawiciel koreańskiej sceny, F4Q.

Poniedziałkowy harmonogram VCT Masters Berlin 2021:

13 września

Mecz wygranych grupy B

15:00 Team Envy vs KRÜ Esports BO3

Mecz wygranych grupy A

18:00 Acend vs Vision Strikers BO3

Grupa D

21:00 F4Q vs Sentinels BO3

Wszystkie mecze berlińskich finałów VALORANT Champions Tour 2021 wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale VALORANTA na Twitchu. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można pod tym adresem.