Kilka dni temu ruszył trzeci etap European League 2021 w Rainbow Six: Siege. Owa inauguracja okazała się szczęśliwa dla Natus Vincere, które wygrało swój mecz i dziś powalczy o to, by pozostać w czubie tabeli.

NAVI przed niełatwym zadaniem

Kolejną przeszkodą na drodze Szymona "Savesa" Kamieniaka i jego kolegów będzie Cowana Gaming, która w ostatni czwartek również sięgnęła po zwycięstw. Co prawda podopieczni niemieckiej organizacji dokonali tego dopiero po dogrywce, ale warto pamiętać, że mierzyli się z nie byle kim, bo z Teamem Empire. Triumf nad takim rywalem z pewnością poprawił szeregi ekipy, której szeregi dopiero co zasilił 18-letni Benjamin "Benjamaster" Dereli. Młody Duńczyk i jego partnerzy będą mieli więc chrapkę na kolejny skalp bardziej uznanego rywala, co oznacza, że NAVI naprawdę musi mieć się na baczności. Tym bardziej że to dopiero początek Stage 3 i przydałoby się już na tak wczesnym etapie wypracować sobie bezpieczną przewagę nad resztą stawki.

Zranione Virtus.pro vs mocarne BDS

Stawki, w której znajduje się też Team BDS. Francuzi w pierwszej kolejce również zgarnęli komplet punktów, co nie dziwi, bo przecież są oni głównymi faworytami do europejskiego tronu. Także i dziś wydaje się, że mogą zdobyć całą pulę, bo przyjdzie im mierzyć się z Virtus.pro, które fatalnie zaczęło trzeci etap i po dogrywce przegrało z Rogue. Nie jest to dobry prognostyk na pozostałą część sezonu, w którym Virtusi mogą zarówno awansować na finały, jak i spaść do baraży o utrzymanie. W międzyczasie na serwerze pojawi się też G2 Esports. Samurajowie wczoraj pożegnali ostatniego członka premierowego składu, ale nie mają zbyt wiele czasu na rozpamiętywanie przeszłości, bo przecież przed nimi starcie z Teamem Vitality, który na inaugurację również został rozgromiony 2:7.

Poniedziałkowy harmonogram European League 2021:

13 września
18:00 Team Empire vs Team Secret BO1
19:15 Natus Vincere vs Cowana Gaming BO1
20:30 Team BDS vs Virtus.pro BO1
21:45 Team Vitality vs G2 Esports BO1
23:00 Heroic vs Rogue BO1

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Rainbow Six na Twitchu. Trzeci etap European League 2021 potrwa do 18 października i zaoferuje swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 50 tysięcy euro oraz cztery bilety na Six November 2021 Major.