Kolejny dzień zmagań w VALORANT Champions Tour 2021 w Berlinie za nami. Mamy za sobą nie tylko solidną dawkę emocji, ale także nieco klarowności, jeśli chodzi o dalszy etap rywalizacji. Do play-offów zakwalifikowało się bowiem G2 Esports, które po raz kolejny uporało się z F4Q. Ekipa z Korei niestety już straciła wszelkie szanse na awans, jednak ma przed sobą jeszcze rewanż z Sentinels. Sprawdźmy dokładnie, co wydarzyło się w dzisiejszych spotkaniach.

G2 broni honoru Europy na VCT

Dzień rozgrywek rozpoczął się właśnie od wspomnianego pojedynku pomiędzy Samurajami oraz koreańską formacją. Tak jak poprzednie spotkanie było dość wyrównane, tak tym razem Oscar "mixwell" Colocho i spółka przejęli pełną inicjatywę i nie pozwalali rywalom na wzięcie głębszego oddechu. Chae "Bunny" Joon-hyuk znowu popisywał się odważnymi zagraniami na Raze, jednak tym razem wiele to nie zdziałało. Europejczycy byli świetnie skoordynowani i ani przez chwilę nie tracili na pewności siebie. Ekipa z Berlina wygrała z rezultatem 2-0. W tak pięknym stylu każdy chciałby wychodzić z grupy. Tym samym G2 będzie pierwszym reprezentantem Starego Kontynentu, któremu udało się przejść dalej na tym turnieju.

Chwilę potem mogliśmy oglądać starcie pomiędzy Vivo Keyd oraz ZETA DIVISION. Tutaj również mieliśmy okazję obejrzeć bardzo jednostronne widowisko. Brazilijska formacja była bardzo pewna siebie zarówno na Breeze, jak i Splicie. Łącznie oddała rywalowi zaledwie siedem rund i nie było żadnych wątpliwości, że jest lepsza od japońskiej organizacji. Tym samym ZETA musiała się pożegnać z dalszym uczestnictwem w turnieju. Keyd będzie za to walczyć o wyjście ze zbioru z KRÜ Esports.

Na sam koniec dnia Crazy Raccoon podejmowało Havan Liberty. Tutaj mieliśmy już do czynienia z bardziej wyrównaną serią. Co prawda rezultat 2-0 nie wskazuje na taki wygląd spraw, jednak brazylijska formacja naprawdę sprawiała problemy przeciwnikowi. Zwycięską ręką wyszli jednak Japończycy, którzy o awans powalczą z Gambit Esports. Kiedy ostatnim razem obie ekipy mierzyły się ze sobą, rosyjska organizacja nie miała żadnych problemów w pokonaniu rywala. Zobaczymy, czy doświadczenie z dolnej drabinki zadziała na korzyść Szopów.

Wyniki wtorkowych meczów VCT Masters Berlin 2021:

14 września

Grupa D

15:00 F4Q 0:2 G2 Esports Bind 3:13
Ascent 6:13

Mecz przegranych grupy B

18:00 Vivo Keyd 2:0 ZETA DIVISION Breeze 13:3
Split 13:4

Mecz przegranych grupy C

21:00 Crazy Raccoon 2:0 Havan Liberty Haven 13:9
Split 13:8

Wszystkie mecze berlińskich finałów VALORANT Champions Tour 2021 wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale VALORANTA na Twitchu. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można pod tym adresem.