STS
fot. ESL/Stephanie Lieske

Problemów kadrowych Evil Geniuses ciąg dalszy. Zespół MICHA bez dwóch graczy na BLAST Premier

Od czasu ostatnich kadrowych przetasowań Evil Geniuses ewidentnie zawodzi. Podopieczni amerykańskiej organizacji w początkowych tygodniach funkcjonowania nie posiadali jeszcze odpowiedniego zgrania, obecnie zaś w ogóle nie mogą takowego wypracować, bo… muszą grać ze zmiennikami. Kolejny gracz EG zostaje w USA Już podczas zmagań w 14. sezonie ESL Pro League w szeregach EG brakowało Petera „stanislawa” […]

Od czasu ostatnich kadrowych przetasowań Evil Geniuses ewidentnie zawodzi. Podopieczni amerykańskiej organizacji w początkowych tygodniach funkcjonowania nie posiadali jeszcze odpowiedniego zgrania, obecnie zaś w ogóle nie mogą takowego wypracować, bo… muszą grać ze zmiennikami.

Kolejny gracz EG zostaje w USA

Już podczas zmagań w 14. sezonie ESL Pro League w szeregach EG brakowało Petera „stanislawa” Jarguza, który z uwagi na problemy natury mentalnej postanowił zostać w Ameryce Północnej. Wówczas jego miejsce zajął trener ekipy, Damian „daps” Steele. Efekt? Pięć porażek z rzędu i eliminacja w fatalnym stylu. A zanosi się, że podczas BLAST Premier Fall Groups 2021 nie będzie wcale lepiej. Tam bowiem ponownie zabraknie stanislawa, ale nie tylko jego. Oficjalnie potwierdzono, że swoich kolegów nie wspomoże również Vincent „Brehze” Cayonte. Powód? Taki sam, jak w przypadku stanislawa, czyli konieczność poukładania własnych spraw dotyczących sfery psychicznej.

Naszą ambicją w EG jest rywalizacja oraz zdobywanie trofeów na największych esportowych turniejach. Jednakże żadne osiągnięcia nie są ważniejsze niż dobre samopoczucie naszych graczy. Prosimy fanów o to, by wspierali zawodników w tym okresie – możemy wyczytać w oficjalnym oświadczeniu. Co więc w tej sytuacji? Ano organizacja została zmuszona, by poszukać kolejnego obok dapsa zmiennika i ostatecznie znalazła go w osobie Teodora „SPELLANA” Nikolova. Bułgar obecnie zatrudniony jest przez MAD Lions, ale ostatni miesiąc spędził na ławce rezerwowych. Nie było więc problemu, by zaangażować go do pomocy na czas jesiennej fazy grupowej BLAST Premier.

Skład Evil Geniuses podczas BLAST Premier Fall Groups 2021:

  • Tsvetlin „CeRq” Dimitrov
  • Owen „oBo” Schlatter
  • Michał „MICHU” Müller
  • Damian „daps” Steele
  • Teodor „SPELLAN” Nikolov – zmiennik

Zaraz wszystko wróci do normy?

Jeżeli wierzyć zapewnieniom Evil Geniuses, po zakończeniu wspomnianego turnieju i przylocie składu do Stanów Zjednoczonych wszystko ma wrócić do normy. A to oznacza, że podczas Intel Extreme Masters Fall 2021 Źli Geniusze powinni pojawić się na serwerze już w zwyczajowym ustawieniu. A jest to o tyle istotne, że wspomniany IEM będzie ostatnią imprezą Regional Major Ranking i od niego zależeć będzie, czy podopieczni Steele’a zapewnią sobie awans na PGL Major Stockholm 2021. A tymczasem każda zmiana zawodnika oznaczałaby utratę części zdobytych wcześniej punktów, tak więc co najmniej do zakończenia cyklu RMR nie ma spodziewać się w EG żadnych kadrowych ruchów.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ENCE z awansem na lana! Zespół dychy i hadesa zagra na IEM Fall 2021

To już pewne – Mateusz "mantuu" Wilczewski nie będzie jedynym Polakiem, który podczas nadchodzącego Intel Extreme Masters Fall 2021 powalczy o awans n...