STS
fot. ESL/Jeroen Weimar

ESL prezentuje kalendarz na sezon 2022 i zapowiada powrót kibiców na trybuny

Dwa lata po narodzinach cyklu ESL Pro Tour w CS:GO organizujące go ESL Gaming zapowiedziało największe jak dotychczas zmiany. Te wejdą w życie już za kilka miesięcy przy okazji startu sezonu 2022, którego kalendarz przy tej okazji poznaliśmy.

Zmiany na rok 2022

Owe zmiany dotyczą struktury cyklu. Odbywające się w jego ramach imprezy podzielone zostaną na dwa poziomy, z czego ten niższy nazywać się będzie EPT Challenger – znajdą się w nim krajowe mistrzostwa spod szyldu ESL, turnieje ESL Pro Tour Challenger (dawniej DreamHack Open) oraz ligi ESL Pro Tour Challenger (dawniej ESEA Premier). Z kolei na wyższym, EPT Masters, rozgrywane będą imprezy ESL Pro League oraz Intel Extreme Masters. W przypadku tych ostatnich zawody mające miejsce w Katowicach i Kolonii zachowają posiadany już wcześniej szczególny, najważniejszy status EPT Championships. Jeżeli zaś chodzi o Pro Ligę, to ta przejdzie spore modyfikacje. Przede wszystkim to właśnie ona będzie docelowym miejscem dla najlepszych drużyn z poziomu EPT Challenger. Zwycięzcy imprez z Challengera będą mogły wejść na najwyższy poziom, w czym pomoże im nowy etap rywalizacji o nazwie EPL Conference. Więcej szczegółów na ten temat mamy poznać 16 września o godzinie 14:00.

Jesteśmy niesamowicie dumni i podekscytowani faktem, że możemy ujawnić cały planowy program ESL Pro Tour dla CS:GO na rok 2022. Ciężko pracowaliśmy nad tym, by udoskonalić i poprawić ten projekt, w efekcie czego wprowadziliśmy duże zmiany, by przez to zapewnić lepsze, bardziej przejrzyste i bardziej konkurencyjną strukturę. Jesteśmy również podekscytowani tym, że po raz pierwszy od dwóch lat będziemy mogli powitać kibiców na naszych turniejach – przyznał Shaun Clark, Director ESL Pro Tour w ESL Gaming. W sumie na cykl EPT w sezonie 2022 składać się będzie ponad 25 turniejów. Turniejów szczególnych, oto bowiem ESL Gaming zapowiedziało powrót fanów na trybuny, na których nie było ich od dwóch lat.

Co z biletami i Majorem w Rio?

Wiele wskazuje jednak, że w końcu areny zostaną wypełnione, a IEM Katowice 2022 i IEM Cologne 2022 zyskają należytą oprawę. A wszystko odbywać się będzie zgodnie z najnowszymi zaleceniami dotyczącymi zdrowia i bezpieczeństwa, które związane będą oczywiście z trwającą pandemią. Więcej szczegółów na temat m.in. sprzedaży biletów oraz wymagań związanych z wejściem na teren imprez poznamy w najbliższym czasie. Nadal też niejasna pozostaje przyszłość zaplanowanego pierwotnie na ten rok Majora CS:GO w Rio de Janeiro. Rozmowy z Valve w tej materii jeszcze się nie zakończyły, tak więc pozostaje nam czekać na jakieś wiążące decyzje.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Trzy kolejki ESL Mistrzostw Polski za nami. Kto zawodzi, kto zachwyca?

O ile trzecia kolejka ESL Mistrzostw Polski w CS:GO sporo pozmieniała w tabeli, tak miała zaskakująco mały wpływ na listę statystycznie najlepszych gr...