Sytuacja w fazie grupowej finałów VALORANT Champions Tour 2021 w Berlinie powoli staje się coraz bardziej klarowna. Po wczorajszych spotkaniach wyłonione zostały zespoły, które już dzisiaj powalczą o awans do następnego etapu. Jest jednak też druga strona medalu. Po środowych seriach musieliśmy też pożegnać dwie formacje, które nie będą miały już szans na dalszą rywalizację. Przede wszystkim jednak mamy za sobą niezwykle emocjonujące spotkanie pomiędzy Sentinels oraz G2 Esports. Sprawdźmy zatem, co wydarzyło się wczoraj na scenie VCT Masters i co czeka nas dzisiaj.

SMB utrzymuje się na powierzchni, G2 wspina się na wyżyny

W pierwszym spotkaniu SuperMassive Blaze mierzyło się z Paper Rex. To przegrani meczów inauguracyjnych w grupie A, a to oznaczało, że porażka równała się eliminacją z turnieju. Stawka była wysoka i czuć było determinację z obu stron. Singapurska organizacja zdołała zwyciężyć na Haven, które było wyborem SMB. Potyczka na tej mapie była jednak niezwykle wyrównana i o wygranej zadecydowała dogrywka. Turecka ekipa nie zamierzała jednak opuścić i na Breeze pokazała, na co ją stać. O tym, kto zostaje na turnieju, miał zadecydować pojedynek na Splicie. Tam po zażartej walce Baran "Izzy" Yılmaz i spółka domknęli tę serię i już wkrótce zmierzą się ponownie z Acend.

Następnie mogliśmy obejrzeć rewanż pomiędzy G2 Esports oraz Sentinels. Poprzednio europejska formacja była bardzo blisko doprowadzenia do pierwszej porażki mistrzów poprzedniej edycji VCT Masters. Tak się jednak nie stało, lecz Oscar "mixwell" Colocho i spółka pokazali wszystkim, że królowie również mogą krwawić. Tym razem Sentinels mieli jeszcze trudniejsze zadanie. Na Iceboxie Samuraje nie mieli żadnej litości i wygrali pierwsze siedem rund. Ta mapa szybko się skończyła i nagle G2 miało szansę na wygraną z prawdziwą potęgą w świecie VALORANTA. Później przenieśliśmy się na Split, gdzie Europejczycy również zaczęli bardzo dobrze. Tyson "TenZ" Ngo wraz z kolegami zdołał jednak dogonić rywali. W niezwykle emocjonującej końcówce tego starcia ekipa Žygimantasa "nukkye" Chmieliauskasa wspięła się na wyżyny swoich umiejętności i zafundowała pierwszą porażkę przeciwnikom.

Na sam koniec KRÜ Esports podejmowało Vivo Keyd. Zwycięzca tego pojedynku miał mieć pewne miejsce w ćwierćfinałach VCT Masters w Berlinie. Spotkanie to było niezwykle wyrównane, chociaż końcowy wynik 2:0 mógł na to nie wskazywać. Obie mapy rozwiązały się jednak w samej końcówce i to KRÜ za każdym razem wychodziło zwycięską ręką. Tym samym brazylijska ekipa musiała już pożegnać się z turniejem.

Wyniki środowych spotkań VCT Masters Berlin 2021:

15 września

Mecz przegranych grupy A

15:00 SuperMassive Blaze 2:1 Paper Rex Haven 12:14
Breeze 13:2
Split 13:10

Grupa D

18:00 G2 Esports 2:0 Sentinels Icebox 13:3
Split 13:11

Decydujący mecz grupy B

21:00 KRÜ Esports 2:0 Vivo Keyd Split 13:11
Haven 13:11

Acend w walce o awans

Zostaje nam więc ostatni dzień zmagań w ramach fazy grupowej. Na pierwszy ogień pójdą polscy zawodnicy wraz z Acend. Zespół Patryka „starxo” Kopczyńskiego i Aleksandra „zeeka” Zygmunta ponownie zmierzy się z turecką potęgą SuperMassive Blaze, którą pokonał już w meczu otwierającym turniej. Trzymajmy kciuki za podobny rezultat, ponieważ wynik zadecyduje o tym, czy wciąż będziemy mogli kibicować naszym rodakom.

O godzinie 18:00 kolejny reprezentant regionu EMEA postara się o miejsce w play-offach. Tym razem mowa o Gambit Esports, które mialo swoje wzloty i upadki podczas trwającego turnieju. Naprzeciw rosyjskiej formacji stanie Crazy Raccoon, które z pewnością nie będzie faworytem tego starcia. Szopom udało się zwyciężyć tylko jedną serię z Havan Liberty i wszystko wskazuje na to, że czeka je dzisiaj naprawdę ciężka przeprawa.

Na sam koniec obecni mistrzowie świata zamkną fazę grupową w pojedynku z F4Q. Mecz ten nie będzie miał żadnych konsekwencji, jako że Sentinels mają zapewniony już awans z drugiej lokaty zbioru D. Jeśli chodzi natomiast o koreańską ekipę, ta straciła już wszelkie szanse na pozostanie na VCT Masters. Ten mecz będzie po prostu jej pożegnaniem z trwającym wydarzeniem dla koreańskiego kolektywu.

Czwartkowy harmonogram VCT Masters Berlin 2021:

16 września

Decydujący mecz grupy A

15:00 Acend vs SuperMassive Blaze BO3

Decydujący mecz grupy C

18:00 Gambit Esports vs Crazy Raccoon BO3

Grupa D

21:00 Sentinels vs F4Q BO3

Wszystkie mecze berlińskich finałów VALORANT Champions Tour 2021 wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale VALORANTA na Twitchu. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można pod tym adresem.