Faza grupowa finałów VALORANT Champions Tour 2021 w Berlinie dla części ekip okazała się przeszkodą nie do przejścia. Siedem drużyn właśnie na niej zakończyło swoją przygodę z niemieckim turniejem, ale na szczęście w gronie tym nie znalazło się Acend.


Wszystko o VCT Masters Berlin 2021:


Grupowe ostatki w Berlinie

Zespół Patryka "starxo" Kopczyńskiego i Aleksandra "zeeka" Zygmunta awans do play-offów zapewnił sobie jednak dopiero po trzecim meczu. I to meczu dość zaciętym, bo Acend w starciu z SuperMassive Blaze rozegrało pełną serię BO3, która zakończyła się triumfem ekipy naszych rodaków w stosunku 2:1. To właśnie owa wygrana pozwoliła im zająć drugie miejsce w grupie A i dołączyć do Vision Strikers, które bilet do fazy pucharowej zgarnęło już wcześniej. – 2:1 z moimi braćmi z SuperMassive Blaze. Oni są niesamowici i to naprawdę smutne, że nie zobaczymy ich w play-offach. Wreszcie rozegraliśmy przyzwoitą serię. Jestem szczęśliwy i dumny z mojej drużyny – nie krył po spotkaniu radości starxo.

Poza Fioletowymi swój awans przypieczętowało wczoraj również Gambit Esports. Rosjanie po raczej spokojnym Ascent i zaciętym Iceboksie ostatecznie pozostawili w pokonanym polu Crazy Raccoon. W czwartek ostatni grupowy mecz rozegrali także obrońcy tytułu z Sentinels. Oni jednak nie musieli drżeć o swoją przyszłość, bo miejsce w czołowej ósemce zapewnili sobie już wcześniej, a na dodatek mierzyli się z najsłabszą ekipą grupy D, F4Q. Ta co prawda była w stanie urwać faworytom mapę, ale koniec końców i tak poległa 1:2. Niemniej dla Tysona "TenZa" Ngo i spółki nie miało to większego znaczenia, gdyż z powodu wcześniejszej porażki z G2 Esports i tak nie mieli oni już szans na finisz na pierwszej lokacie.

Końcowy układ grup VCT Masters Berlin 2021:

Grupa A Grupa B
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
1. Vision Strikers 2 2 0 1. Team Envy 2 2 0
2. Acend 3 2 1 2. KRÜ Esports 3 2 1
3. SuperMassive Blaze 3 1 2 3. Vivo Keyd 3 1 2
4. Paper Rex 2 0 2 4. ZETA DIVISION 2 0 2
Grupa C Grupa D
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
1. 100 Thieves 2 2 0 1. G2 Esports 4 3 1
2. Gambit Esports 3 2 1 2. Sentinels 4 3 1
3. Crazy Raccoon 3 1 2 3. F4Q 4 0 4
4. Havan Liberty 2 0 2 4. Bren Esports

Pora na ćwierćfinały

Najlepsza ósemka zawodów bynajmniej nie ma czasu na odpoczynek, bo już dziś rusza faza pucharowa. Podczas tej zobaczymy m.in. pojedynek z udziałem Acend oraz 100 Thieves. Dla staro i zeeka będzie to więc okazja, by spróbować swoich sił w starciu z tak utytułowanymi graczami, jak Spencer "Hiko" Martin, Nicholas "nitr0" Cannella czy też Ethan "Ethan" Arnold. W tym miejscu warto przypomnieć, że goście zza oceanu podczas finałów VCT nie poznali jeszcze goryczy porażki i z pewnością zrobią wszystko, by zachować swój status. Czy im się to uda? Trudno powiedzieć, bo też nie wiadomo, na co dokładnie stać będzie zespół Polaków, który nigdy jeszcze nie miał okazji, by spotkać się z rywalem z Ameryki Północnej w oficjalnym meczu.

W międzyczasie czekają nas też derby sceny NA, w których broniący tytułu Sentinels podejmą zwycięzców grupy B, Team Envy. Ponadto zaś swojej szansy na awans do półfinału poszukają dwaj przedstawiciele Europy. Najpierw Gambit Esports zagra z niedawnymi pogromcami Acend, Vision Strikers, a kilka godzin później G2 Esports spróbuje wyrzucić za burtę KRÜ Esports, czyli podopiecznych organizacji Sergio Agüero, napastnika FC Barcelony i reprezentacji Argentyny.

Piątkowy harmonogram VCT Masters Berlin 2021:

17 września

Ćwierćfinał

13:00 Vision Strikers vs Gambit Esports BO3
16:00 G2 Esports vs KRÜ Esports BO3
19:00 100 Thieves vs Acend BO3
22:00 Envy vs Sentinels BO3

Wszystkie mecze berlińskich finałów VALORANT Champions Tour 2021 wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale VALORANTA na Twitchu. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można pod tym adresem.