Już tylko cztery drużyny pozostały w grze o mistrzowski tytuł finałów VALORANT Champions Tour 2021 w Berlinie. Niestety w gronie tym nie znalazło się Acend, które ostatecznie zakończyło swoją przygodę z niemiecką imprezą na ćwierćfinale.


Wszystko o VCT Masters Berlin 2021:


Koniec przygody Polaków

Ekipa, której członkami są Patryk "starxo" Kopczyński i Aleksander "zeek" Zygmunt, musiała bowiem uznać wyższość 100 Thieves. Stało się to jednak dopiero po zaciętym meczu, który lepiej rozpoczęli zresztą Polacy i ich koledzy. To oni wszak byli górą na Ascent, gdzie udało im się wygrać wynikiem 13:9. Niestety były to tylko miłe złego początki, bo Haven padło już łupem popularnych Złodziei. W efekcie o losach awansu do półfinału przesądzić miało Breeze. Tam do pewnego momentu lepiej radziło sobie Acend, które po pierwszej połowie mogło pochwalić się czteropunktową przewagą. To także zespół naszych rodaków był o krok od zwycięstwa, ale... okazało się, że pięć rund meczowych to było za mało. Zamiast tego 100 Thieves rzutem na taśmę doprowadzili do dogrywki, w której ostatecznie przechylili szalę na swoją stronę.

Wczoraj doszło też do ogromnej niespodzianki. Oto bowiem poza turniejem znaleźli się broniący tytułu Sentinels! Zespół uważany przez wielu za najlepszy na świecie okazał się słabszy od innego przedstawiciela północnoamerykańskiej sceny, Teamu Envy. Co ciekawe, Pujan "FNS" Mehta i spółka zatriumfowali w stosunku 2:0, co oznacza, że podczas berlińskiej imprezy nie stracili jeszcze ani jednej mapy. Jeżeli chodzi o pożegnania, to te stały się również udziałem Vision Strikers i KRÜ Esports. Reprezentanci Korei Południowej polegli w starciu z Gambit Esports, podczas gdy gracze organizacji Sergio Agüero zostali wyrzuceni za burtę przed G2 Esports.

Komplet piątkowych wyników VCT Masters Berlin 2021:

17 września

Ćwierćfinał

13:00 Vision Strikers 1:2 Gambit Esports Bind 2:13
Split 13:7
Icebox 8:13
16:00 G2 Esports 2:0 KRÜ Esports Icebox 13:9
Haven 13:7
19:00 100 Thieves 2:1 Acend Ascent 9:13
Haven 13:8
Breeze 14:12
22:00 Team Envy 2:0 Sentinels Haven 15:13
Split 13:7

Ostateczna walka o miejsce w finale

Już dziś poznamy dwójkę finalistów rozgrywanego w Berlinie turnieju. Co ciekawe, na pewno w decydującym meczu pojawi się jeden przedstawiciel Europy i jeden Ameryki Północnej. Tak się wszak złożyło, że półfinałowe pary tworzą formacje skupione właśnie wokół tych dwóch regionów. Jako pierwsi na serwerze zameldują się zawodnicy Gambit Esports i G2 Esports, zaś kilka godzin później pogromcy Acend z 100 Thieves spróbują w końcu zranić nienaruszony dotychczas Team Envy. Na papierze zanosi się więc na naprawdę wyrównane spotkania, których faworytów trudno jednoznacznie określić. Tak naprawdę każde rozstrzygnięcie będzie możliwe.

Sobotni harmonogram VCT Masters Berlin 2021:

18 września

Półfinał

17:00 Gambit Esports vs G2 Esports BO3
20:00 100 Thieves vs Team Envy BO3

Wszystkie mecze berlińskich finałów VALORANT Champions Tour 2021 wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale VALORANTA na Twitchu. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można pod tym adresem.