STS
fot. ESL/Helena Kristiansson

Trwają mistrzostwa świata w Legends of Runeterra, dwóch Polaków nadal w grze o tytuł

Za nami dwa dni mistrzostw świata w Legends of Runeterra. W ich trakcie rozegrana została faza grupowa, w której udział wzięło dwóch naszych rodaków. I, co szczególnie cieszy, obaj oni przetrwali, zapewniając sobie tym samym awans do czołowej ósemki turnieju. Polacy na szczycie Mateusz „alanzq” Jasiński i Bartosz „Szychu” Kosmacz, bo o nich tu mowa, […]

Za nami dwa dni mistrzostw świata w Legends of Runeterra. W ich trakcie rozegrana została faza grupowa, w której udział wzięło dwóch naszych rodaków. I, co szczególnie cieszy, obaj oni przetrwali, zapewniając sobie tym samym awans do czołowej ósemki turnieju.

Polacy na szczycie

Mateusz „alanzq” Jasiński i Bartosz „Szychu” Kosmacz, bo o nich tu mowa, przystępowali do rywalizacji odpowiednio w grupach C i D. I ostatecznie obaj zakończyli zmagania na pierwszych miejscach, chociaż po drodze nie obyło się bez potknięć. W przypadku alanzqa decydujący był wygrany przez niego w stosunku 2:0 mecz z pochodzącym z Rosji ragnarosichem. Z kolei Szychu swój awans do ćwierćfinału przypieczętował pokonując reprezentanta Stanów Zjednoczonych, Caleba „Majiinbae” Van Pattena. Co ciekawe, zarówno Jasiński, jak i Kosmacz, chociaż o bilet do play-offów musieli drżeć do ostatnich chwil, to z uwagi na korzystniejszy bilans do kolejnego etapu przystąpią z wysokim rozstawieniem.

Końcowy układ fazy grupowej LoR World Championship:

Grupa A Grupa B
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
1. XxWhatAmixX 3 3 0 1. Aikado 3 2 1
2. Realkey 3 1 2 2. Cosimo 3 2 1
3. Artefy 3 1 2 3. pinpingho 3 1 2
4. BaJAtak 3 1 2 4. howtodie 3 1 2
Grupa C Grupa D
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
1. alanzq 3 2 1 1. Szychu 3 2 1
2. Yamato 3 2 1 2. Odyssey 3 2 1
3. ragnarosich 3 1 2 3. Majiinbae 3 1 2
4. Xeloo 3 1 2 4. KevinLoR 3 1 2

Polak mistrzem świata?

Co więc czeka nas dalej? Otóż przed nami ostatni dzień imprezy, co oznacza, że już dziś poznamy pierwszego w historii mistrza świata w Legends of Runeterra. Kto wie, być może tym będzie Polak? Najpierw jednak nasi rodacy będą musieli poradzić sobie ze swoimi ćwierćfinałowymi rywalami. I taka alanzq zacznie swój marsz w górę drabinki od meczu z drugim graczem grupy B, Leonardo „Cosimo” De Giorgim, z kolei Szychu mierzyć się będzie z Gabrielem „Realkeyem” Vianą, który w tabeli grupy A ustąpił jedynie niepokonanemu jak do tej pory Jordanowi „XxWhatAmixXowi” Abronsonowi. Tak czy inaczej – każdy z uczestników play-offów, by sięgnąć po mistrzowski tytuł, musi wygrać dziś trzy spotkania.

Pary pierwszej rundy play-offów LoR World Championship:

XxWhatAmixX vs Odyssey Aikado vs Yamato
alanzq vs Cosimo Szychu vs Realkey

Sobotnie zmagania ruszą o godzinie 17:00, a oglądać je wraz z angielskim komentarzem będzie można pod tym adresem. Przypomnijmy, że łączna pula nagród Legends of Runeterra World Championship wynosi 200 tysięcy dolarów, z czego dla triumfatora wielkiego finału przewidziano 40 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Niespodzianki nie było. Evil Geniuses jako pierwsi żegnają się z BLAST Premier Groups

Za Evil Geniuses kolejny rozczarowujący turniej. Tym razem zespół Michała "MICHA" Müllera nie poradził sobie podczas BLAST Premier Fall Groups 2021 i...