Cztery zwycięstwa odniesione wynikiem 2:0 w końcowym rozrachunku nie miały znaczenia. W wielkim finale berlińskiego VALORANT Champions Tour 2021: Masters Team Envy został bowiem w końcu pokonany. I to jak pokonany – zespół z Ameryki Północnej musiał w stosunku 0:3 uznać wyższość Gambit Esports, które tym samym wzbogaciło się o 225 tysięcy dolarów!

Gambit Esports 3 : 0 Team Envy
Bind 15:13 Haven 13:11 Split 13:9
 Ascent   Icebox 

Wszystko zaczęło się na Bind i to właśnie ta mapa przyniosła nam najwięcej emocji. Lepszy start zanotowało wszak grające w obronie Envy, które bardzo szybko wyszło na czteropunktowe prowadzenie, chociaż nie potrafiło go utrzymać. Zamiast tego tuż przed przerwą mogło pochwalić się już tylko dwupunktową przewagą, co nie było wcale tak okazałą zaliczką i szybko się na gościach zza oceanu zemściło. Wszystko dlatego, że po zmianie stron w Gambit wstąpiły nowe siły. Ayaz "nAts" Akhmetshin i jego koledzy nie tylko błyskawicznie doprowadzili do wyrównania, ale sami zaczęli odskakiwać oponentom. Ale Envy bynajmniej nie zamierzało bezczynnie przyglądać się takiemu obrotowi spraw i także wzięło sprawy we własne ręce. W efekcie losy wygranej ważyły się aż do ostatnich chwil i w regulaminowym czasie gry nie udało się ostatecznie wyłonić zwycięzcy. Potrzebna była więc dogrywka, w tej zaś pełną pulę zgarnęła drużyna z Europy Wschodniej, która napędzana świetną grą Timofeya "Chronicle'a" Khromova zatriumfowała 15:13.

W tych okolicznościach amerykańsko-kanadyjski skład musiał szukać szczęścia na Haven i bardzo długo zanosiło się, że faktycznie je znajdzie. Mimo gry w natarciu nie miał on bowiem większych problemów z tym, by zdominować przeciwników i zakończyć pierwszą połowę z okazałym rezultatem 8:3. Problem w tym, że i Gambit miało jeszcze w rękawie kilka asów, dzięki którym po przejściu do ofensywy odpowiedziało wrogiej piątce pięknym za nadobne. W efekcie Envy powiększyło swój dorobek jeszcze tylko o trzy oczka, pozostałe rundy zgarnęli zaś nAts i spółka, którzy tym razem wygrali wynikiem 13:11. Co więcej, scenariusz powtórzył się później na Splicie, gdzie zespół Jaccoba "yaya" Whiteakera grał już z nożem na gardle. A jednak jeszcze raz pozwolił sobie wydrzeć prowadzenie z rąk – wszak jeszcze przed przerwą to on przeważał w stosunku 6:3, ale tylko po to, by ostatecznie i tak przegrać bolesnym 9:13. Ponownie głównym aktorem widowiska był Chronicle, który 23 fragami przypieczętował zdobycie mistrzowskiego tytułu przez Gambit.

Końcowa klasyfikacja VCT Masters Berlin 2021:

1. Gambit Esports 225 000 $
2. Team Envy 125 000 $
3-4. 100 Thieves, G2 Esports 85 000 $
5-8. Acend, KRÜ Esports, Sentinels, Vision Strikers 25 000 $
9-12. Crazy Raccoon, F4Q, SuperMassive Blaze, Vivo Keyd 10 000 $
13-16. Bren Esports, Havan Liberty, Paper Rex, ZETA DIVISION 10 000 $