Narodowa Drużyna Esportu nie ustaje w wyłanianiu krajowych reprezentantów. Tym razem o prawo do występu w narodowych barwach walczyli zawodnicy PUBG: Battlegrounds, aczkolwiek ostatecznie sukces mógł odnieść tylko jeden z kwartetów.

Nie ma mocnych na polską siłę

Finalnie padło na zespół PolishPower. Ekipa, której członkami są Marcel "Marcelek" Nietopiel, Michał "KnorkiS" Bławat, Kacper "K4pii" Ferdynus oraz Marcin "Krunio" Kruk, całkowicie zdominowała krajowe eliminacje. I to dosłownie – wygrała ona bowiem aż siedem z dziesięciu spotkań, notując po drodze 120 eliminacji i zdobywając w sumie 197 punktów. Dla porównania drużyna o nazwie Stucker, która turniej kwalifikacyjny zakończyła na drugiej pozycji, zgromadziła tych punktów "tylko" 112. – Podwórko polskie zdominowane czas pokazać się w Korei. Wracamy do treningów, bo już niedługo kolejny sezon PSL – nie krył zadowolenia Marcelek.

A polska czwórka zdecydowanie ma powody do zadowolenia. Dzięki swojemu triumfowi między 14 a 19 grudnia pojawi się ona bowiem w stolicy Korei Południowej, Seulu, by pod banderą Narodowej Drużyny Esportu wziąć udział w światowych finałach World eSports League. Ich łączna pula nagród wyniesie 400 tysięcy dolarów i zostanie podzielona na cztery uwzględnione w programie imprezy tytułu. Poza PUBG: Battlegrounds będą to również Brawl Stars, Tekken 7 oraz Eternal Return.

Narodowa Drużyna Esportu działa

W tym miejscu warto wspomnieć, że dopiero co zakończone zmagania w PUBG-u nie były pierwszymi w ostatnim czasie eliminacjami organizowanymi przez NDE. Wszak miesiąc temu prowadzony przez Esports Association projekt pomógł w wyłonieniu krajowych reprezentantów na IeSF 13th Esports World Championship w Izraelu. Przypomnijmy, że na Bliskim Wschodzie do gry w ramach Pro Evolution Soccer przystąpi Mikołaj „Ostrybuch” Ziętek z Manchesteru United, podczas gdy do walki o mistrzowski tytuł w grze Tekken 7 stanie Adrian „Frizen” Szydłowski. Obu zawodników w akcji zobaczymy między 15 a 19 listopada.