Organizowane przez Narodową Drużynę Esportu eliminacje dobiegły końca. A to oznacza, że znamy już nazwiska graczy, którzy w listopadzie będą reprezentować nasz kraj podczas IeSF 13th Esports World Championship w Izraelu.

Ostrybuch i Frizenowi najlepsi

Podczas zmagań w ramach gry Pro Evolution Soccer najlepszy okazał się Mikołaj "Ostrybuch" Ziętek, co bynajmniej nie jest zaskoczeniem. Trzeba wszak pamiętać, że zawodnik związany na co dzień z esportową sekcją Manchesteru United, miał okazję pojawić się na organizowanej przez IeSF imprezie także rok temu. Tym razem w walce o bilet do Ejlat pokonał on m.in. Szymona "Dyego" Kozłowskiego, w finale zaś okazał się lepszy od Bartłomieja "Ronbalto" Bałdysia, którego w dwumeczu pokonał ostatecznie 6:3. – Drugi rok z rzędu będę reprezentował drużynę na tym turnieju i bardzo się cieszę. Ale było naprawdę ciężko. W pierwszym meczu Ronbalto pięknie się postawił, ja prawie nic nie mogłem zrobić. [...] W drugim meczu udało mi się jednak wykorzystać to, co miałem, a jemu akurat się to nie udało – skwitował swoje zwycięstwo Ostrybuch.

Kilka dni wcześniej powody do radości miał również Adrian "Frizen" Szydłowski. Ten bowiem zatriumfował w eliminacjach do turnieju Tekken 7, dzięki czemu powróci na Esports World Championship, na którym miał już okazję wystąpić w 2019 roku. Niemniej warto wspomnieć, że owy sukces wcale nie przyszedł Frizenowi łatwo, bo w wielkim finale stoczył on naprawdę wyczerpujący pojedynek z Maciejem "Why" Stegienką, który jako gracz NDE zagrał na zawodach IeSF rok temu. Tym razem jednak musiał on obejść się smakiem, bo po dziewięciu zaciętych rundach został ostatecznie pozostawiony w pokonanym polu przez Szydłowskiego.

Zarówno Ostrybuch, jak i Frizen będą reprezentować Narodową Drużynę Esportu podczas IeSF 13th Esports World Championship. Impreza ta odbędzie się w Izraelu między 15 a 19 listopada.