STS
League of Legends
fot. Riot Games

Riot Games ściąga projektanta Wiedźmina 3 do pracy nad MMO LoL-a

Nie jest tajemnicą, że Riot Games aktywnie poszerza bibliotekę wydanych przez siebie gier. Pierwszą z nich było rzecz jasna League of Legends, natomiast dziś możemy bawić się także w Teamfight Tactics czy LoL: Wild Rift, które zostały stworzone na podstawie kultowej MOBY. Jedną z przyszłych produkcji kalifornijskiego studia osadzonej w uniwersum LoL-a ma być gra rodzaju MMORPG, która została potwierdzona pod koniec zeszłego roku. Nic więc dziwnego, że firma kompletuje zespół, który będzie za nią odpowiedzialny.

Twórca questów w Wiedźminie 3 zaangażowany w MMO Riotu

Wczoraj angaż w ekipę designerów nowego projektu Riotu ogłosił Mateusz Tomaszkiewicz, były pracownik CD Projekt RED. – Ostatnie parę miesięcy spędziłem na rozmowach z wieloma świetnymi ludźmi i zespołami, w związku z czym z przyjemnością ogłaszam, że dołączam do Riot Games jako osoba pracująca nad ich projektem MMO. Jestem podekscytowany i wyczekuje nowego wyzwania – przyznał Polak za pomocą Twittera.

Podekscytowane powinny być także osoby, które nie mogą się doczekać najnowszego tytułu ze stajni twórców LoL-a. Tomaszkiewicz był wszak projektantem zadań w największych produkcjach polskiej firmy. Mowa tutaj rzecz jasna o Wiedźminie 3 oraz Cyberpunku 2077. Niewątpliwie posiada więc on doświadczenie, które powinno być wielce przydatne przy tworzeniu bogatego i interesującego świata Runeterry.

Polaka zachwala także producent wykonawczy MMO, Greg „Ghostcrawler” Street. – Jestem fanem pracy Mateusza od dłuższego czasu i jestem niezwykle podekscytowany tym, że mogę powitać go w Riocie. Jego wizja, podejście i zaangażowanie w rezonansowe historie i doświadczenia graczy są perfekcyjne dla nowego MMO – skomentował Street.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
NEO TaZ CS:GO

Anonymo i HONORIS ze sporym awansem w tabeli ESL MP

Pierwszy dzień czwartej kolejki ESL Mistrzostw Polski zakończony. Dziś zostały rozegrane dwa dwumecze i choć większych emocji mogliśmy się spodziewać...