Ostatni etap zmagań w ramach cyklu Regional Major Rankings startuje już dosłownie za chwilę. Podczas Intel Extreme Masters Fall 2021 czołowe formacje z sześciu regionów walczyć będą o cenne rankingowe punkty, które w końcowym rozrachunku mogą dać im awans na PGL Major Stockholm 2021. Co prawda do startu turnieju pozostało jeszcze trochę czasu, ale już teraz organizatorzy zaprezentowali nam podział na grupy.


Europa


I tak się złożyło, że w grupie C wylądowały wszystkie ekipy z Polakami w składach. Tak więc to właśnie tam znajdziemy m.in. ENCE z Pawłem "dychą" Dychą i Olkiem "hadesem" Miśkiewiczem na czele, ale również OG napędzane przez Mateusza "mantuu" Wilczewskiego. Ponadto do trzeciego zbioru przyporządkowani zostali również prowadzeni przez Jakuba "kubena" Gurczyńskiego MAD Lions, których zawodnikiem jest Filip "tudsoN" Tudev. A z kim mierzyć się będą nasi rodacy? Przede wszystkim będzie to wicemistrz ostatniego sezonu ESL Pro League, Team Vitality z niezmiennie groźnym Mathieu "ZywOo" Herbautem. Ponadto na drodze polskich graczy staną też niżej notowane od TV, ale nadal groźne i nieobliczalne Sprout oraz Dignitas VIE, gdzie prym wiodą dwie żywe legendy sceny CS:GO, Patrik "f0rest" Lindberg i Adam "friberg" Friberg.

Jeżeli zaś chodzi o pozostałe grupy, to na papierze najciekawiej zapowiada się ta oznaczona literą D. W niej drogi do awansu szukać będą FaZe Clan i Fnatic. W lepszych czasach obie te drużyny sięgały nawet po medale na Majorze, obecnie zaś w europejskim rankingu RMR znajdują się poza strefą premiowaną biletem do Sztokholmu. Jeżeli więc chcą one w ostatniej chwili wskoczyć do odjeżdżającego powoli pociągu, to muszą się naprawdę spiąć. Niemniej przeszkodzić im w tym spróbują m.in. Ninjas in Pyjamas, a także rewelacja Flashpoint Season 3, czyli francuski miks DBL Poney. W grupie B bratobójczy bój stoczą dwie duńskie formacje, Astralis i Heroic, a z boku wszystkiemu przyglądać się będzie Complexity Gaming. Z kolei w zbiorze A faworytami do czołowych lokat wydają się G2 Esports i mousesports, aczkolwiek nie można również lekceważyć BIG.

Grupy europejskiego IEM Fall 2021:

Grupa A Grupa B
AURA BIG Astralis Complexity Gaming
Copenhagen Flames FPX Endpoint CeX Heroic
G2 Esports mousesports Movistar Riders SINNERS Esports
Grupa C Grupa D
Dignitas VIE ENCE DBL Poney FaZe Clan
MAD Lions OG Team Fiend Fnatic
Sprout Team Vitality Ninjas in Pyjamas SKADE

CIS


Co ciekawe, chociaż zmagania w regionie CIS jeszcze nie wystartowały, to my już poznaliśmy pierwszego laureata. Zgodnie z wyliczeniami Liquipedii Natus Vincere z uwagi na układ grupowych sił już teraz zagwarantowało sobie awans na PGL Major Stockholm 2021! Nie oznacza to bynajmniej, że liderzy światowego rankingu mogą sobie teraz odpuścić, bo przecież nadal walczą o jak najlepsze rozstawienie. A w owej walce przeszkodzić im spróbują m.in. Entropiq i Team Spirit, ale także i Akuma, której postawa na początku roku wzbudziła sporo kontrowersji. Z kolei w grupie B z nożem na gardle rywalizować będzie Virtus.pro. Ekipa spod znaku polarnego niedźwiedzia na ten moment znajduje się poza strefą premiowaną miejscem na Majorze i musi się naprawdę spiąć, by najważniejszy turniej 2021 roku jej nie ominął. Łatwo jednak nie będzie, bo na drodze VP staną chociażby Gambit Esports, forZe czy też K23.

Grupy IEM Fall 2021 w regionie CIS:

Grupa A Grupa B
Akuma AVE forZe Gambit Esports
Entropiq Natus Vincere INDE IRAE eSports K23
Nemiga Gaming Team Spirit Team Unique Virtus.Pro

Ameryka Północna


Na koniec przenosimy się za ocean, gdzie nie zabraknie polskiego akcentu. Za ten odpowiedzialny będzie Michał "MICHU" Müller, który wraz ze swoimi kolegami z Evil Geniuses przyporządkowany został do grupy B. B jak Brazylia, bo aż cztery z sześciu formacji z tego zbioru pochodzi właśnie z Kraju Kawy – są to 00Nation, FURIA Esports, GODSENT oraz Team One. To właśnie z nimi MICHU i spółka stoczą ostateczny bój i mimo ostatnich nie najlepszych rezultatów postaraj się postawić upragnioną kropkę nad i. W zbiorze A natomiast o historyczny awans na Majora postarają się EXTREMUM i Extra Salt, chociaż faworytem bez wątpienia będzie Team Liquid. Zwłaszcza że ekipa dowodzona przez Gabriela "FalleNa" Toledo dopiero co zanotowała spore rozczarowanie przy okazji fazy grupowej BLAST Premier Fall i teraz będzie szukać drogi, bo poprawy humorów oraz podniesienia morale.

Grupy północnoamerykańskiego IEM Fall 2021:

Grupa A Grupa B
ATK Bad News Bears 00Nation Evil Geniuses
Extra Salt EXTREMUM FURIA Esports GODSENT
Team Liquid paiN Gaming Team One Triumph

Intel Extreme Masters Fall 2021 rozegrane zostanie między 29 września a 10 października, aczkolwiek czas trwania imprezy różnić się będzie w zależności od regionu. Różna będzie także możliwa do zdobycia pula nagród – w Europie walka toczyć się będzie wszak o 105 tysięcy dolarów, podczas gdy w Ameryce Południowej, Azji i Oceanii do wygrania będzie po 10 tysięcy dolarów.