Premiera FIFY 22 zbliża się wielkimi krokami, tak więc już za chwilę nadejdzie moment, gdy cała scena przesiądzie się na najnowszą odsłonę. Czasu na przyzwyczajenie się do wdrożonych zmian nie będzie jednak dużo, bo już za chwilę swój turniej w nową produkcję EA Sports zorganizują wspólnie Illuminar Gaming oraz Orbit.

Powalcz o pieniądze i bilety na mecz reprezentacji Polski

Be Brave Cup, bo taką nazwę otrzymały zawody, przeznaczony będzie dla graczy indywidualnych, którzy rywalizować będą na konsoli Xbox Series S. Wszystko zapoczątkują otwarte eliminacje online dla 128 osób, do których zapisać się można pod tym adresem, a które rozegrane zostaną 3 i 4 października. To na ich podstawie wyłoniona zostanie lista maksymalnie 64 zawodników, którzy 9 i 10 października spotkają się w warszawskim Esport SPOT, by tam stoczyć bój w ramach eliminacji zamkniętych. Zwieńczeniem wszystkiego będą zaplanowane na 10 października finały, które również będą mieć miejsce w ESPOCIE. Podczas nich szesnastu graczy zacznie zmagania od fazy grupowej w systemie każdy z każdym. Po niej nastąpi faza pucharowa z drabinką podwójnej eliminacji i spotkaniami BO3.

Co ciekawe, wśród nagród, które oferować będzie Be Brave Cup, znajdą się nie tylko pieniądze, chociaż i tych nie zabraknie. Mistrz imprezy Illuminar wzbogaci się bowiem o 4 tysiące złotych, podczas gdy gracze z miejsc drugiego i trzeciego otrzymają odpowiednio 2 tysiące oraz 1 tysiąc złotych. Ponadto triumfator offline'owych eliminacji otrzyma podwójny bilet na mecz Polska vs San Marino. Taką samą wejściówkę otrzyma również jedna z osób wylosowanych spośród wszystkich, którzy zarejestrują się do eliminacji online. Co ciekawe, zdobywcom przepustek i ich gościom na zaplanowanym na 9 października meczu eliminacyjnym do mistrzostw świata towarzyszyć będą dwaj reprezentanci iHG, Kamil "Riptorek" Soszyński i Wojciech "Kinetyk" Wasylkowicz.