Potwierdziły się nasze środowe doniesienia. Zespół VALORANTA, który dotychczas reprezentował barwy MAD DOG'S PACT, przestał istnieć, a sama organizacja tymczasowo zawiesiła działalność dywizji poświęconej grze Riot Games.

Były sukcesy, jest niespodziewane rozstanie

PACT na scenie VALORANTA oficjalnie pojawił się 1 kwietnia i bynajmniej nie był to primaaprilisowy żart. Formacja Marcina "padre" Kurzawskiego sięgnęła wówczas po kilku starych znajomych w osobach Piotra "YouBreaka" Chodoły i Roberta "vilczka" Ptoka, którzy wcześniej grali pod banderą organizacji w Zuli. Czy był to dobry wybór? Cóż, z jednej strony drużyna szybko zadomowiła się w krajowej czołówce i wygrała m.in. Pierwiastek X Refleks. Jakby tego było mało, w sierpniu zdobyła również mistrzostwo europejskiego DreamHack Beyond, wyprzedzając m.in. późniejszych mistrzów VCT Masters Berlin 2021 z Gambit Esports.

Z drugiej strony w trakcie kilku miesięcy współpracy nie udało jej się dokonać oczekiwanego przełomu, który pozwoliłby np. na dobre przebić się na arenie międzynarodowej albo zamieszać w cyklu VALORANT Champions Tour 2021. Niemniej wspomniany sukces na DreamHacku, a także niedawny triumf w Beloud Cup by Goong dawały jednak nadzieje, że zespół nadal posiada spore pokłady nieuwolnionego jeszcze potencjału. Niestety, ten uwolniony już nie zostanie, bo decyzją zawodników skład rozpadł się. – Chłopaki podjęli decyzję, aby pójść w różne strony, a nam pozostało to uszanować, trzymać kciuki za ich kolejne wyzwania oraz podziękować za współpracę pełną pięknych chwil – możemy wyczytać w oficjalnym oświadczeniu PACTU.

Skład MAD DOG'S PACT prezentował się następująco:

  • Piotr "YouBreak" Chodoła
  • Robert "vilczek" Ptok
  • Kacper "Katu" Twórz
  • Kacper "saiko" Kucharski
  • Wojciech "Stix" Chamielec