Niedawne odsunięcie od składu Amine'a „Amilwy” Saidiego było tylko początkiem kadrowych przetasowań w szeregach Teamu Heretics. Dziś bowiem na rezerwie wylądowało kolejnych dwóch członków ekipy, a wśród nich Patryk "paTiTek" Fabrowski.

Rozczarowujące trzy miesiące

Polak trafił pod skrzydła hiszpańskiej organizacji w czerwcu tego roku, kończąc tym samym roczną przygodę z G2 Esports. Jednocześnie stał się on częścią nowego projektu, który powstawał pod banderą Heretyków, a który miał w krótkim okresie przebić się do europejskiej czołówki. Z tych przewidywań nic jednak nie wyszło, bo paTiTek i spółka nie zdołali realnie włączyć się do gry o awans na finały trzeciego etapu VALORANT Champions Tour 2021 w Berlinie. Ba, nie byli oni nawet w stanie awansować na LVP Rising Series, odpadając podczas eliminacji po porażce z teoretycznie niżej notowanym UCAM Esports Club. Można zatem wprost przyznać, że trzy miesiące funkcjonowania składu w dotychczasowym kształcie było rozczarowaniem.

Nowe rozdanie

Zamierzamy ponownie zbudować możliwie najlepszy zespół. Więcej informacji na temat dywizji VALORANTA w Heretics pojawi się już wkrótce – zapewnili włodarze organizacji we wpisie w mediach społecznościowych. W tej sytuacji nie dziwi fakt, że głową za niekorzystny stan rzeczy zapłacili nie tylko Amilwa i paTiTek. Od drużyny odsunięto wszak także jej dotychczasowego szkoleniowca, Ivana „Johntę” Shevtsova, który był odpowiedzialny za wyniki ekipy od połowy maja. – Wraz z Heretics postanowiliśmy podążyć w odmiennych kierunkach. Jestem wdzięczny za wspólnie spędzony czas, a drużynie i każdemu jej członkowi życzę wszystkiego najlepszego – przyznał Ukrainiec.

Skład dywizji VALORANTA w Teamie Heretics:

  • Christian „lowel” Garcia Antoran
  • Ondřej „MONSTEERR” Petrů
  • Felix „al0rante” Brandl
  • Ardis „ardiis” Svarenieks – rezerwowy
  • Amine „Amilwa” Saidi – rezerwowy
  • Patryk „paTiTek” Fabrowski – rezerwowy
  • Ivan „Johnta” Shevtsov – rezerwowy trener