Wygląda na to, że Ameryka Północna mocno stawia na kobiecego VALORANTA. Oto bowiem kolejna organizacja z tego właśnie regionu zdecydowała się zatrudnić skład w pełni złożony z zawodniczek.

Angaż w przededniu eliminacji do VCT Game Changers

Tym razem padło na Version1. Formacja ta z pewnością będzie znana fanom gry Riot Games, wszak jej reprezentanci zaliczani są do czołówki północnoamerykańskiej sceny. Ba, to właśnie oni reprezentowali region podczas majowego VCT Masters Reykjavík 2021. Od teraz jednak ciężar reprezentowania V1 spoczywać będzie już nie tylko na panach, ale również i na paniach. Paniach, które jeszcze do niedawna znane były jako Just Breathe i pod tym tagiem wystąpiły w drugiej odsłonie VCT Game Changers. Ponadto finiszowały one również w czołowej czwórce lipcowego Game Changers Academy, a za chwilę przystąpią do gry o awans do trzeciego sezonu oficjalnych rozgrywek Riotu dla kobiet.

CZYTAJ TEŻ:
devils.one z kobiecą dywizją VALORANTA

Jestem niesamowicie podekscytowana i wdzięczna, że mogę rozpocząć tę nową podróż – nie kryła radości prowadząca składu, Kiara "milk" Makua, która w przeszłości występowała w czołowej ekipie kobiecego Counter-Strike'a. Dignitas. Teraz ona i jej koleżanki z ekipy, która ochrzczona została mianem VersionX, wspólnie przeniosą się do Minnesoty, gdzie mieści się siedziba ich nowego pracodawcy. Co warte odnotowania Version1 dołączyło do długiej listy północnoamerykańskich organizacji, które zaangażowały żeńskie drużyny VALORANTA. Na owej liście znajdziemy m.in. Cloud9, Complexity Gaming, Counter Logic Gaming, Gen.G Esports oraz TSM.

Skład VersionX prezentuje się następująco:

  • Kiara "milk " Makua
  • Rachel Lynn "rushhh" Hang
  • Katherine "Karra" Lee
  • Natalia "Natty" Jackson
  • Naomi "Naomi" Sauvola