STS
fot. Riot Games/Colin Young-Wolff

Poznaliśmy drabinkę europejskich kwalifikacji ostatniej szansy do VALORANT Champions 2021

Organizatorzy cyklu VALORANT Champions Tour 2021 przedstawili drabinkę europejskich kwalifikacji ostatniej szansy do mistrzostw świata w VALORANCIE. Zmagania rozpoczynają się 10 października, zaś ich finał zaplanowany jest na 17 października. Co ważne, tylko zwycięzca owego finału zapewni sobie bilet na VALORANT Champions 2021, gdzie z region EMEA reprezentować będą na pewno Gambit Esports, Acend oraz […]

Organizatorzy cyklu VALORANT Champions Tour 2021 przedstawili drabinkę europejskich kwalifikacji ostatniej szansy do mistrzostw świata w VALORANCIE. Zmagania rozpoczynają się 10 października, zaś ich finał zaplanowany jest na 17 października. Co ważne, tylko zwycięzca owego finału zapewni sobie bilet na VALORANT Champions 2021, gdzie z region EMEA reprezentować będą na pewno Gambit Esports, Acend oraz Fnatic.

Zmiana na liście uczestników

Do niedawna ze względu na dotychczasowe zdobycze punktowe drużyną, która miała zapewniony slot w kwalifikacjach ostatniej szansy, było forZe. Jednak po tym, jak rosyjską organizację opuścili Nikolai „zeddy” Lapko oraz Denis „hugeon” Vasiliev, jej miejsce miało zająć FPX. Niemniej ostatecznie to One Breath Gaming powalczy o bilet do Berlina. Wszystko dlatego, że formacja ta dopiero co zatrudniła Nikitę „Coffee” Antsypirovicha, co oznacza, że pod jej banderą występować będzie aż trzech byłych reprezentantów forZe. Z tego też powodu zawodnicy FPX muszą obejść się ze smakiem, bo na mistrzostwach świata na pewno nie zagrają.

G2 Esports faworytem?

Tak czy inaczej, niewątpliwie jednym z najpoważniejszych kandydatów do awansu będzie G2 Esports. Podczas finałów trzeciego etapu VCT Masters w Berlinie zespół ten pokazał się naprawdę z dobrej strony, o czym świadczy m.in. pewna wygrana z Sentinels. Kolejnym argumentem przemawiającym za Samurajami jest z pozoru dość łatwa drabinka, ponieważ w pierwszym meczu zmierzą się ze zwycięzcą Strike Arabia Championship, a w przypadku potencjalnej wygranej ich kolejnym rywalem będzie Futbolist lub Oxygen Esports. O wiele trudniej wskazać wyraźnego faworyta w drugiej połowie górnej drabinki. To tam SuperMassive Blaze zmierzy się z Guild Esports, a Team Liquid podejmie One Breath Gaming. Mimo wszystko jednak najbardziej prawdopodobny wydaje się finał pomiędzy G2 a Liquid, aczkolwiek z pewnością nie można lekceważyć też zespołów z Turcji czy Szwecji.

Pary pierwszej rundy europejskich kwalifikacji ostatniej szansy:

vs vs
G2 Esports TBD SuperMassive Blaze Guild Esports
vs vs
Futbolist Oxygen Esports Team Liquid One Breath Gaming
Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

AGO w finale europejskiego Funspark ULTI 2021 Season 3!

Niedawne plotki sugerowały, że w kolejnych tygodniach x-kom AGO może przejść kadrową rewolucję. Jednak nim ona ewentualnie nastąpi dotychczasowi repre...