Roszady kadrowe w Teamie Liquid stały się faktem. Na ławce rezerwowych z uwagi na problemy osobiste wylądował bowiem James "Kryptix" Affleck. Jego miejsce zajął zaś Nabil "Nivera" Benrlitom, który postanowił zamienić Counter-Strike'a: Global Offensive na VALORANTA.

Bracia Benrlitom łączą siły

O potencjalnym transferze 20-latka do Liquid plotkowano już od jakiegoś czasu, ale dopiero dziś organizacja oficjalnie potwierdziła jego angaż. Chwilę wcześniej zaś zakończenie współpracy z Belgiem potwierdził jego dotychczasowy pracodawca, czyli Team Vitality. Benrlitom występował tam od października ubiegłego roku, pełniąc rolę szóstego członka drużyny CS:GO. Niemniej przez ostatnie kilka miesięcy siedział na ławce rezerwowych i dopiero teraz będzie miał szansę, by powrócić do regularnej gry. A skoro o tym mowa – jego oficjalny debiut w nowych barwach nastąpi za dwa tygodnie, gdy TL podejmie One Breath Gaming w ramach eliminacji ostatniej szansy do VALORANT Champions 2021. W tym miejscu warto wspomnieć, że spotkanie to będzie też pierwszą okazją, by Nivera spotkał się na serwerze ze swoim starszym i bardziej utytułowanym bratem, Adilem "ScreaMem" Benrlitomem.

Kryptix na ławce rezerwowych

Szansa na włączenie Nivery do drużyny pojawiła się w związku z problemami Kryptixa. Ten bowiem wylądował na ławce rezerwowych, gdyż obecnie zmaga się kłopotami w życiu prywatnym. W najbliższym czasie Brytyjczyk chce odpocząć od profesjonalnej gry drużynowej, jednak jak zapewnił w swoim oświadczeniu, jest to tylko i wyłącznie przerwa, a on sam zamierza powrócić w przyszłości silniejszy niż kiedykolwiek. Warto pamiętać, że Affleck był członkiem pierwszego składu Liquid i poniekąd jego współtwórcą. Przez nieco ponad rok, który spędził w barwach TL, zdołał znaleźć się tuż za podium finałów drugiego etapu VALORANT Champions Tour 2021 w Reykjavíku, a także finiszować na trzecim miejscu BLAST Twitch Invitational.

Skład Teamu Liquid prezentuje się następująco:

  • Dom "soulcas" Sulcas
  • Travis "L1NK" Mendoza
  • Adil "ScreaM" Benrlitom
  • Elias "Jamppi" Olkkonen
  • Nabil "Nivera" Benrlitom
  • Connor "Sliggy" Blomfield – trener
  • James "Kryptix" Affleck – rezerwowy