Zapadły pierwsze rozstrzygnięcia podczas finałowego turnieju Dr Pepper Academy. Pierwszym finalistą stołecznej imprezy okazała się polska drużyna, która do niedawna doskonaliła swoje umiejętności pod okiem Sebastiana "NEEXA" Treli.

Polacy zdominowali sobotę

Przemysław “przemeklovel” Strzykała i spółka zmagania rozpoczęli od meczu z reprezentantami Szwecji, z którymi stoczyli dwa zacięte boje. Najpierw na Duście2 wygrali jednak 16:11, by następnie już na Anciet mimo słabej pierwszej połowy przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. O wiele trudniej Polakom było w finale górnej drabinki, w którym natrafili na inny rodzimy skład, ale złożony zarówno z panów, jak i pań. Ten wcześniej okazał się lepszy od Finów i postawił laureatom polskiego projektu naprawdę wygórowane warunki. I tak Dust2 po dogrywce padł łupem ekipy B&G, Mirage'a rzutem na taśmę zgarnęła zaś drużyna przemkalovela. W związku z tym o wszystkim przesądzić miało Vertigo, gdzie także doszło do dogrywki. W tej ostatecznie lepszy okazał się zespół Poland, który zatriumfował 22:20 i tym samym został pierwszym finalistą.

Wobec polskiej sobotniej dominacji pozostałe dwie formacje z zagranicy, czyli Academy Finland i Academy Sweden, musiały walczyć o życie. Owa walka rozpoczęła się na Inferno, gdzie bez większych problemów wynikiem 16:10 wygrali Szwedzi. Potem obie piątki przeniosły się na Vertigo, gdzie gracze spod znaku trzech koron całkowicie zdominowali swoich oponentów i mimo gry w ataku prowadzili już 12:0! To był prawdziwy pogrom i chociaż Finowie starali się jeszcze wrócić do gry, to na niewiele się to zdało. Szwedzka drużyna była po prostu zbyt mocna i koniec końców wygrała 16:5, dzięki czemu pozostała na powierzchni. Academy Finland natomiast zakończyło swoją przygodę z warszawskim turniejem na ostatnim miejscu.

Komplet sobotnich wyników:

25 września

Półfinał drabinki wygranych

10:00 Dr Pepper Academy B&G 2:0 Dr Pepper Academy FIN Nuke 16:3
Mirage 16:6
13:00 Dr Pepper Academy SWE 0:2 Dr Pepper Academy PL Dust2 11:16
Ancient 13:16

Finał drabinki wygranych

16:00 Dr Pepper Academy B&G 1:2 Dr Pepper Academy PL Dust2 19:15
Mirage 13:16
Vertigo 20:22

1. runda drabinki przegranych

19:00 Dr Pepper Academy FIN 0:2 Dr Pepper Academy SWE Inferno 10:16
Vertigo 5:16

Ostateczny bój o zwycięstwo

Już w niedzielę poznamy triumfatorów projektu Dr Pepper Academy, którzy wzbogacą się o 10 tysięcy złotych. Na ten moment najbliżej celu są gracze Dr Pepper Academy PL, którzy mają już zapewnione miejsce w wielkim finale. A z kim się w nim zmierzą? O tym przesądzi finał drabinki przegranych, w którym naprzeciwko siebie staną polska ekipa damsko-męska oraz drużyna ze Szwecji. Co ciekawe, oba te zespoły w sobotę miały już okazję mierzyć się z przemkiemlovelem oraz jego kolegami i obie one musiały uznać ich wyższość. Oznacza to więc, że niezależnie od tego, kto będzie górą w pierwszym niedzielnym meczu, to i tak stanie on przed szansą na rewanż.

Niedzielny harmonogram:

25 września

Finał drabinki przegranych

09:00 Dr Pepper Academy B&G vs Dr Pepper Academy SWE BO3

Wielki finał

12:00 Dr Pepper Academy PL vs TBD BO3

Zmagania w warszawskiej imprezy oglądać na żywo w ESPOCIE, ale także i online na streamie. Aktualne informacje o finałach Dr Pepper Academy znaleźć można w wydarzeniu na Facebooku.