STS
fot. FaZe Clan

jdm oficjalnie nowym trenerem VALORANTA w FaZe

Ostatnie medialne doniesienia bardzo szybko potwierdziły się. Po długim rozbracie z esportem Joshua „jdm” Marzano powraca! Amerykanin, który przez lata związany był ze sceną Counter-Strike’a, zaprezentowany został jako nowy trener dywizji VALORANTA w FaZe Clanie. Nie w CS:GO, a w VALORANCIE. I nie jako gracz, a jako trener 31-latek na stanowisku zastąpił Thomasa „Trippy’ego” Schappy’ego, […]

Ostatnie medialne doniesienia bardzo szybko potwierdziły się. Po długim rozbracie z esportem Joshua „jdm” Marzano powraca! Amerykanin, który przez lata związany był ze sceną Counter-Strike’a, zaprezentowany został jako nowy trener dywizji VALORANTA w FaZe Clanie.

Nie w CS:GO, a w VALORANCIE. I nie jako gracz, a jako trener

31-latek na stanowisku zastąpił Thomasa „Trippy’ego” Schappy’ego, który odpowiadał za wyniki FaZe od marca tego roku. Kanadyjczyk mimo to nie opuścił jednak amerykańskiej organizacji. Zamiast tego pozostał w sztabie szkoleniowym, ale jako asystent, czyli tym samym powrócił do roli, którą pełnił już między listopadem 2020 a lutym 2021. Jeżeli zaś chodzi o samego jdm-a, to przed nim niesamowicie trudne zadanie. Wszak nie posiada on żadnego doświadczenia jeżeli chodzi o pracę trenerską, a tymczasem będzie musiał przygotować swoich nowych podopiecznych do gry w nadchodzących eliminacjach ostatniej szansy do mistrzostw świata w VALORANCIE. Te startują już za nieco ponad dwa tygodnie, nie ma więc zbyt wiele czasu.

Marzano całą swoją dotychczasową karierę esportową spędził w Counter-Strike’u: Global Offensive. Amerykanin przez wiele lat reprezentował barwy czołowych formacji z Ameryki Północnej, takich jak Team Envy, Counter Logic Gaming czy też Team Liquid. Z tą ostatnią drużyną w 2016 roku sięgnął nawet po wicemistrzostwo ESL One Cologne, czyli turnieju o randze Majora. Niemniej w 2019 roku po nieudanej przygodzie z Envy jdm na wiele miesięcy zniknął z radarów. Potem przy okazji swoich 30. urodzin ogłosił co prawda przejście na VALORANTA, ale mimo to od tego czasu nie mogliśmy oglądać go w żadnej z drużyn. W związku z tym skupił się on na streamowaniu i dopiero teraz powraca do poważnego esportu.

W tej sytuacji skład FaZe Clanu prezentuje się następująco:

  • Corey „corey” Nigra
  • Zachary „Zacharee” Lombardo
  • Andrej „babybay” Francisty
  • Shane „Rawkus” Flaherty
  • Hunter „babyJ” Schline
  • Joshua „jdm” Marzano – trener
  • Thomas „Trippy” Schappy – asystent
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

10 tysięcy złotych czeka na zwycięzców! Dziś poznamy laureatów Dr Pepper Academy

Przed nami drugi i jednocześnie ostatni dzień finałów Dr Pepper Academy. Już dziś poznamy laureatów projektu, którzy zdobędą nie tylko mistrzowski tyt...