Tytuł zostaje w Polsce! Rodzimy zespół, który w minionych tygodniach przygotowywał się pod okiem Sebastiana "NEEXA" Treli, zatriumfował bowiem podczas warszawskich finałów Dr Pepper Academy, które w ten weekend odbyły się w ESPOCIE.

Szwedzi lepsi od Boys & Grils

Skład ten już wczoraj zapewnił sobie miejsce w wielkim finale, ale nie wiadomo było, z kim przyjdzie mu się mierzyć. Ostatecznie drugim finalistą okazała się akademia szwedzka, która w ostatnim meczu dolnej drabinki była lepsza od drużyny Boys & Girls. Niemniej Skandynawowie bynajmniej nie mieli łatwej przeprawy, bo zarówno na Vertigo, jak i na Nuke'u damsko-męska ekipa postawiła im naprawdę wygórowane warunki. Ba, w pewnym momencie wydawało się nawet, że do wyłonienia zwycięzcy potrzebna będzie trzecia mapa, ale do tej finalnie nie doszło. Wszystko dlatego, że na atomowej arenie Szwedzi rzutem na taśmę doprowadzili do dogrywki, w której zatriumfowali 22:20.

Jednostronny finał na korzyść Polaków

Takich emocji nie było jednak w wielkim finale, bo ten miał zaskakująco jednostronny przebieg. Polacy od początku do końca kontrolowali przebieg wydarzeń na serwerze i zaczęli z wysokiego C, łatwo rozprawiając się z oponentami wynikiem 16:5 na Vertigo. Potem przyszła pora na Inferno, gdzie skandynawski zespół ze wszystkich sił starał się dotrzymać kroku polskiej piątce, ale ponownie musiał uznać jej wyższość – tym razem w stosunku 10:16. Dzięki temu Dr Pepper Academy PL wygrało 2:0 i tym samym zgarnęło główną nagrodę w wysokości 2 tysięcy euro. Ów sukces stał się udziałem takich graczy, jak Michał "MeHow" Majda, Miłosz "AntyVirus" Konieczka, Przemysław "przemeklovel" Strzykała, Marcin "smilee" oraz Dawid "emtt3k" Pogorzelski, którego w finale zastępował Hubert "skize" Skreczko.

Generalnie czujemy radość. Wydaje mi się, że to największy turniej, na jakim byliśmy. Na pewno największy, na jakim ja byłem, ale wydaje mi się, że moi koledzy z drużyny też. To jest dla nas otwarcie kariery. Wiele osób oglądało streama, tu na miejscu też jest wiele sławnych osób. Wydaje mi się, że pokazaliśmy się z dobrej strony i dlatego też stoimy tutaj na pierwszym miejscu – przyznał na gorąco po zwycięskim finale jeden z członków mistrzowskiego składu, wspomniany AntyVirus. 18-letni zawodnik mógł być zresztą podwójnie usatysfakcjonowany, bo poza trofeum drużynowym otrzymał również wyróżnienie dla MVP całej imprezy.

Komplet niedzielnych wyników finałów Dr Pepper Academy:

25 września

Finał drabinki przegranych

09:00 Dr Pepper Academy B&G 0:2 Dr Pepper Academy SWE Vertigo 12:16
Nuke 20:22

Wielki finał

12:00 Dr Pepper Academy PL 2:0 Dr Pepper Academy SWE Vertigo 16:5
Inferno 16:10

Aktualne informacje o finałach Dr Pepper Academy znaleźć można w wydarzeniu na Facebooku.