Ogłoszona niedawno zmiana formatu ESL Pro League sprawiła, że  turnieje pokroju DreamHack Open stały się jeszcze bardziej istotne. Tak więc trzy formacje, które wczoraj zatriumfowały w regionalnych dywizjach DH Open September, zdecydowanie mają powody do radości – wszak dzięki temu zagrają one w ESL Pro League Conference.

Ekipa TACO górą w Ameryce Północnej

Teoretycznie najciekawsze rzeczy działy się w Ameryce Północnej, gdzie na linii startowej zameldowały się m.in. Bad News Bears, Team One oraz paiN Gaming. Ostatecznie jednak walka o mistrzowski tytuł rozegrała się pomiędzy Extra Salt a GODSENT, które wcześniej miały już okazję mierzyć się ze sobą w fazie grupowej. Wówczas górą byli Epitácio "TACO" de Melo i spółka, którzy w wielkim finale północnoamerykańskiej dywizji powtórzyli swój wyczyn. Ale bynajmniej nie przyszło im to łatwo, bo finałowe spotkanie zakończyło się dopiero po pięciu mapach, z czego na dwóch potrzebne były dogrywki. Tę obserwowaliśmy chociażby na decydującym Duście2, gdzie Brazylijczycy rzutem na taśmę zatriumfowali 22:20 i tym samym zamknęli całe spotkanie zwycięstwem w stosunku 3:2.

Rekiny i Renegaci również z awansem

Skład z Brazylii był również górą w Ameryce Południowej. Tam najlepsze okazało się Sharks Esports, co jest o tyle ciekawe, że drużyna ta już po pierwszym meczu spadła do drabinki przegranych. Potem jednak wygrała wszystkie pozostałe spotkania, a w finale wzięła rewanż na 9z Teamie. To właśnie ta ekipa pokonała wcześniej skład Rekinów, ale w decydującej potyczce musiała uznać ich wyższość wynikiem 2:3. Bez niespodzianki obyło się natomiast w regionie Oceanii. Tam jeszcze przed startem zmagań za głównego faworyta uchodzili Renegades i ostatecznie dopięli swego. Co prawda nie udało im się przejść przez drabinkę suchą stopą, ale nie miało to znaczenia, bo w najważniejszym momencie pokonali LookingForOrg 3:1.

Lista uczestników ESL Pro League Conference Season 15:

Extra Salt GODSENT Renegades Team Renewal
Sharks Esports DH Open November ESEA Premier S38 EU ESEA Premier S38 NA
ESL Premiership ESL Meisterschaft ESL Mistrzostwa Polski ESL Masters España
ESL Championnat National ESL Türkiye Şampiyonası ESL Benelux Championship ESL Swiss League

ESL Pro League Conference rozegrane zostanie między 23 a 28 listopada. Podczas rozgrywek szesnaście drużyn rywalizować będzie o trzy przepustki do 15. sezonu ESL Pro League. Co ważne, wśród owej szesnastki znajdzie się również triumfator ESL Mistrzostw Polski Jesień 2021.