STS
Anonymo Esports CS:GO
fot. ESL/Adam Łakomy

Anonymo jednak nie zagra w PLE. „Musimy poświęcić więcej czasu na przygotowania”

Latem 2021 roku na polskiej scenie CS:GO doszło do pewnych zmian w zakresie uczestników dwóch najważniejszych krajowych lig. Jedni zrezygnowali z ESL Mistrzostw Polski na rzecz Polskiej Ligi Esportowej, inni obrali przeciwny kierunek, a kolejni postanowili po raz pierwszy nawiązać współpracę z oboma organizatorami. Tę ostatnią kategorię stworzyło Anonymo Esports, które wiosną rywalizowało już w […]

Latem 2021 roku na polskiej scenie CS:GO doszło do pewnych zmian w zakresie uczestników dwóch najważniejszych krajowych lig. Jedni zrezygnowali z ESL Mistrzostw Polski na rzecz Polskiej Ligi Esportowej, inni obrali przeciwny kierunek, a kolejni postanowili po raz pierwszy nawiązać współpracę z oboma organizatorami. Tę ostatnią kategorię stworzyło Anonymo Esports, które wiosną rywalizowało już w rozgrywkach spod szyldu ESL, a teraz miało zagrać także w PLE. Miało zagrać, ale ostatecznie nie zagra. To znaczy zagra, ale nie głównym składem, a jedynie akademią. I nie w dywizji mistrzowskiej, tylko szczebel niżej, czyli w dywizji profesjonalnej. Skomplikowane, prawda?

Pierwsze informacje o możliwych przetasowaniach pojawiły się już kilka dni temu. Spotkanie Anonymo Esports z M1 EDEN nie odbyło się; zaczęły też do nas dopływać sygnały, iż organizacja planuje wystawić do gry niedawno powstałą akademię, za którą odpowiada m.in. Bartłomiej „BGG” Gawlas. Skończyło się na tym, iż do akcji faktycznie wkroczy drugi skład, ale nie zmierzy się on z nadwiślańską śmietanką: – Mając na względzie utrzymywanie najwyższego możliwego poziomu rozgrywek PLE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej oraz działając w porozumieniu z organizacją Anonymo Esports niniejszym informujemy, że w sezonie jesiennym 2021 wskazana przez organizację drużyna Anonymo Academy weźmie udział w rozgrywkach Lotto Dywizji Profesjonalnej – czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Jak pewnie zauważyliście, do Polskiej Ligi Esportowej nie został zgłoszony podstawowy skład, który obecnie bierze udział w głównych rozgrywkach. Powodów jest kilka, między innymi fakt, iż w skład wchodzi dwójka nadal testowanych zawodników. Po okresie wakacyjnym, w którym niespodziewanie zrobiliśmy zmiany w składzie, musieliśmy, i nadal musimy, poświęcić więcej czasu na przygotowania do turniejów. Nikt nie lubi przegrywać, a budowa składu to pewien postępujący proces – komunikuje organizacja Mateusza „Sówka” Kowalczyka. – Zważywszy na to, wraz z Polską Ligą Esportową uznaliśmy, że najlepszą opcją uczestnictwa Anonymo jest wystawienie naszego składu rezerwowego w Lotto Dywizji Profesjonalnej. Zarówno my, jak i PLE chcemy współpracować długoterminowo, zważywszy na fakt, że te rozgrywki stają się kluczowe w polskim ekosystemie esportowym – zapewniają Anonimowi.

Co dalej? Miejsce Anonymo na najwyższym poziomie PLE zajmie zwycięzca barażu między Creative AVEZ i PL123, który odbędzie się jutro o 18:00. Akademia Anonymo przystąpi natomiast do 3. kolejki Lotto Dywizji Profesjonalnej, a zaległe spotkania najprawdopodobniej zostaną rozegrane w późniejszym terminie.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Team Queso triumfatorem Wild Rift Origin Series 2021: Championship

Końcówka roku dla graczy produkcji Riot Games oznacza zwieńczenie sezonów w rozgrywkach esportowych. Zagorzali widzowie League of Legends szykują się...