STS
fot. Riot Games

Rework Udyra i nowa, energiczna postać. Riot zdradził plany co do bohaterów w LoL-u

Parę dni po wydaniu Vex w League of Legends, Riot Games postanowiło poinformować nas o dalszych planach dotyczących bohaterów. W artykule stworzonym przez Ryana „Reav3’a” Mirelesa dowiadujemy się m.in. o nowym podejściu do reworkowania postaci, zmianach Udyra oraz o nadchodzącym czempionie. Okazuje się, że na tego będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Zapowiedzi Riotu zapewniają jednak, […]

Parę dni po wydaniu Vex w League of Legends, Riot Games postanowiło poinformować nas o dalszych planach dotyczących bohaterów. W artykule stworzonym przez Ryana „Reav3’a” Mirelesa dowiadujemy się m.in. o nowym podejściu do reworkowania postaci, zmianach Udyra oraz o nadchodzącym czempionie. Okazuje się, że na tego będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Zapowiedzi Riotu zapewniają jednak, że będzie warto.

Kolejny eksperyment z atakami

Deweloperzy na samym początku informują nas, że wydanie następnej postaci nieco się opóźni. Zapowiadanego strzelca dostaniemy dopiero na początku przyszłego roku w związku z pewnymi zmianami w planowanych wydarzeniach. Jak się dowiadujemy też, parę aktualizacji później dołączy do niego też nowy wspierający. Wróćmy jednak do ADC, ponieważ Riot uchylił rąbka tajemnicy na jego temat.

Ten bohater z pewnością będzie miał coś wspólnego z energią. Czytamy m.in. o akumulatorach oraz energii kinetycznej. Bohater „wciąż pozostaje w ruchu i iskrzy od nadmiaru determinacji”. Ów czempion ma mieć coś wspólnego z karabinem maszynowym i, jeśli wierzyć słowom twórców, „wprowadzi atmosferę rodem ze strzelanki”. Strzelec ten będzie się charakteryzował nietypową mechaniką autoatakowania. Jak czytamy w artykule, Riot postanowił tym razem całkowicie przedefiniować koncept ataku podstawowego.

Rework Udyra

Twórcy gry odpowiedzieli też na zaniepokojenie graczy, jeśli chodzi o nadchodzące zmiany Udyra. Wielu osobom nie spodobało się poroże w projekcie postaci, dlatego też Riot postanowił nieco zmienić jego design. Jak jednak podkreślają deweloperzy, ten element jest bardzo istotny w zamyśle bohatera, dlatego nie usuną go całkowicie. Zamiast tego poroże to będzie teraz mniejsze i bardziej wyraźne, aby nie myliło się z bronią.

CZYTAJ TEŻ:
Patch 11.20 dla LoL-a: Amumu z nerfem, Hecarim z buffem

Dodatkowo dostaliśmy też kolejne grafiki, które przedstawiają odmienionego Duchowego Wędrowca. Na jego ręce możemy zobaczyć opaskę Lee Sina, która nawiązuje do przyjaźni pomiędzy mężczyznami. Deweloperzy nie ukrywają ekscytacji w odkrywaniu na nowo lore Udyra i trzeba przyznać, że projekt wygląda naprawdę ciekawie. Na sam koniec zaprezentowano „półboskie” pozy czempiona, zaprojektowane przez Justina „Riot Earpa” Albersa.

Nowy sposób reworkowania

Dodatkowo dowiedzieliśmy się też, że zespół ds. personalizacji League pracuje nad nowym sposobem aktualizacji bohaterów. Miałby się on nazywać Art and Sustainability Update (w skrócie ASU). Zamysł tego nowego rodzaju reworku opierałby się na odświeżeniu starszych postaci wyłączeni pod względem estetycznym. Ostatnio takie zmiany otrzymał Alistar w 2015 roku. Riot pragnie uczynić z tego cykliczne aktualizacje, które przywrócą weteranom LoL-a dawny blask. Aktualizacje te nie wpłyną jednak ani na rozrywkę, ani na fabułę. Pierwszego ASU możemy spodziewać się jeszcze w 2021 roku.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Znamy harmonogram IEM Fall 2021. Kiedy będą grać Polacy?

Już za moment rozpocznie się ostatni etap walki o awans na PGL Major Stockholm 2021. Podczas Intel Extreme Masters Fall 2021 nie zabraknie też naszych...