Wiele wskazuje na to, że zawodnicy Chakalaki już niedługo zostaną przedstawieni jako nowe nabytki Ungentium, które decyduje się na zainwestowanie w drużynę VALORANTA. Nie będzie to jednak już ten sam zespół, gdyż ze składem pożegnało się dwóch graczy oraz trener. Polska formacja zdecydowała się postawić na mieszankę doświadczenia z młodzieńczym polotem.

Rozpad Illuminar Gaming

W kwietniu ówczesny skład Chakalaki został zakontraktowany przez Illuminar Gaming, a pod banderą tej organizacji zdołał m.in. wygrać piątą edycję Beloud Cup oraz zająć drugie miejsce w PLE.GG: VALORANT Nations Circuit Season 1. Mimo kilku dobrych rezultatów, na początku lipca Illuminar zdecydowało się zakończyć współpracę ze swoją dywizją VALORANTA i od tego czasu polska formacja ponownie grała pod banderą Chakalaki. Po pewnym czasie drużynę postanowił opuścić Sebastian "snikk" Kamiński, który do dziś pełni rolę stand-ina w Anonymo Esports. W jego ślady poszli również Grzegorz "GRUBINHO" Ryczko, który aktualnie przebywa na testach w NOM Gaming Esport, oraz Krystian "mausi" Szczepaniak, który do dziś nie znalazł zatrudnienia jako trener.

Nowy rozdział – Ungentium

Ze względu na odejście z zespołu aż dwóch zawodników oraz trenera, Chakalaka została zmuszona do rozglądania się za nowymi zawodnikami. Jak udało się ustalić portalowi Cybersport.pl, po kilku tygodniach wspólnej gry do ekipy zdecydowali się dołączyć Sebastian "NEEX" Trela oraz Kacper "kacpi" Wolski, a rolę trenera będzie pełnić Jakub "GuteK" Gut.

Po tym jak NEEX w styczniu opuścił szeregi Entropiq, nie mógł zagościć w żadnej drużynie na dłużej. 24-latek przez ostatnie kilka miesięcy występował w różnych europejskich mixach, jednak wyniki były dość rozczarowujące. Pod koniec marca dołączył do Ballista Esports, gdzie zajął miejsce Kamila "baddyG" Graniczki, jednak w barwach tego zespołu rezultaty również zostawiały wiele do życzenia, m.in. porażka w 1/8 w czwartej edycji Beloud Cup. Niedługo po tym NEEX zdecydował się opuścić szeregi tej formacji i został wolnym agentem.

Z kolei kacpi do tej pory nie zdołał pokazać się szerszej publiczności, gdyż występował jedynie w takich drużynach jak MAJSTERSZTYK czy Nameless, gdzie nie odnosił jednak większych sukcesów. Dla 17-latka dołączenie do Ungentium będzie sporym i zarazem pierwszym krokiem w jego profesjonalnej karierze. Natomiast Gutek przed dołączeniem do tego zespołu, pełnił rolę trenera w PACT, gdzie zebrał cenne doświadczenie, które z pewnością będzie chciał wykorzystać w nowym otoczeniu.

Jeśli doniesienia okażą się prawdziwe, skład Ungentium będzie prezentować się następująco:

  • Karol "Nitro" Przedpełski
  • Kacper "AjMeRiTo" Barszcz
  • Kamil "frontside" Moroń
  • Sebastian "NEEX" Trela
  • Kacper "kacpi" Wolski
  • Jakub "GuteK" Gut – trener