STS
fot. DreamHack/Stephanie Lindgren

Elmapuddy wraca do Gen.G jako trener dywizji VALORANTA

Po ośmiu miesiącach przerwy Chris „Elmapuddy” Tebbit ponownie przywdzieje barwy Gen.G Esports. Australijczyk został mianowany nowym szkoleniowcem dywizji VALORANTA i na stanowisku zastąpił pożegnanego jeszcze w sierpniu Matthew „mCe” Elmore’a.

Gen.G sięga po starego znajomego

Elmapuddy w przeszłości był już związany z Gen.G. Między grudniem 2019 a styczniem 2021 pełnił w organizacji rolę pierwszego trenera dywizji Counter-Strike’a, która pod jego wodzą szybko przebiła się do północnoamerykańskiej czołówki. Podopieczni 25-latka sięgnęli m.in. po triumf w DreamHack Open Anaheim 2020, a potem również w ESL One Road to Rio, czyli pierwszym turnieju Regional Major Rankings. Potem jednak sprawy zaczęły się komplikować, w czym nie pomagała również pandemia COVID-19. Z jej powodu cała scena za oceanem zaczęła podupadać i odczuł to również zespół Tebbita, który w krótkim odstępie czasu stracił aż dwa ważne elementy. W efekcie skład rozpadł się definitywnie, a samo Gen.G wycofało się z CS:GO.

Australijczyk natomiast nie próżnował i związał się z Cloud9, gdzie miał poprowadzić do sukcesów skład nazywany szumnie Kolosem. Z tego projektu jednak nic nie wyszło i dwa miesiące później Elmapuddy ponownie znalazł się bez zatrudnienia. Powraca on dopiero teraz dzięki Gen.G, które wyciągnęło do niego pomocną dłoń. Niemniej sama formacja również była w potrzebie, bo przecież przed nią rywalizacja w eliminacjach ostatniej szansy do VALORANT Champions 2021. Te ruszają już za dwa tygodnie, co oznacza, że nowy trener nie będzie miał zbyt wiele czasu, by przygotować swoich podopiecznych. A przecież wśród nich również doszło do zmian, bo skład dopiero co zasilił wypożyczony z Evil Geniuses Nolan „Temperature” Pepper.

Skład Gen.G Esports prezentuje się następująco:

  • Anthony „gMd” Guimond
  • Shawn „Shawn” O’Riley
  • Kenneth „koosta” Suen
  • Nicholas „NaturE” Garrison
  • Nolan „Temperature” Pepper
  • Chris „Elmapuddy” Tebbit – trener
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

XSET z kobiecym składem VALORANTA, w nim m.in. była zawodniczka Dignitas

Kobieca scena VALORANTA w Ameryce Północnej rośnie w siłę! Tym razem swój skład zaprezentowało XSET, które w grze Riot Games obecnie jest od połowy ub...