Akademia mousesports od zwycięstwa zaczęła swoją przygodę z drugim sezonem WePlay Academy League. Dziś podopieczni niemieckiej organizacji mogą postawić kolejny znaczący krok na drodze do awansu na lanowe finały w Kijowie.

mouz NXT vs
(19:30, BO3)
VP.Prodigy

W swoim pierwszym meczu zespół Kamila „siuhego” Szkaradka i Huberta „Szejna” Światłego nie miał większych problemów z pokonaniem FURIA Academy. Całe spotkanie zamknęło się w zaledwie dwóch mapach – i zarówno na Mirage'u, jak i Inferno to młode Myszy w gruncie rzeczy kontrolowały przebieg wydarzeń, chociaż początkowo akademia FURII starała się jeszcze przeciwstawić. Niemniej w ostatecznym rozrachunku starania te spełzły na niczym, a mouz NXT wygrało kolejno 16:10 i 16:7. Niezmiennie największą gwiazdą międzynarodowego składu był Ádám "torzsi" Torzsás, który opuszczał serwer z aż 50 fragami na koncie!

Także i dziś postawa Węgra będzie mieć kluczowe znaczenie. Wszystko dlatego, że na drodze graczy niemieckiej organizacji stanie VP.Prodigy, czyli akademia Virtus.pro. Ta dwa dni temu pozostawiła w pokonanym polu Fnatic Rising, czyli trzecią drużynę poprzedniego sezonu. Już samo to musi budzić podziw, bo obrazuje progres poczyniony przez zawodników spod znaku polarnego niedźwiedzia. W poprzedniej odsłonie WePlay Academy League wygrali oni przecież zaledwie cztery spotkania, a teraz okazali się lepsi od czołowego przedstawiciela zespołów-akademii. Wygląda więc na to, że mouz NXT może czekać trudne zadanie, ale stawka jest tego warta – zwycięzca będzie miał przecież zapewniony awans co najmniej do fazy play-in.

Spotkanie pomiędzy mouz NXT a VP.Prodigy rozpocznie się o godzinie 19:30 i rozegrane zostanie w systemie BO3. Obejrzeć je wraz z angielskim komentarzem będzie można pod tym adresem.