8 września zakończyła się pierwsza odsłona Pinnacle Fall Series, podczas której najlepsze okazało się Virtus.pro. Niemniej cykl turniejów organizowany przez Relog Media wraca, a już dosłownie za chwilę rozpocznie się druga odsłona jesiennych zmagań.

Illuminar wśród zaproszonych

Wspominamy o tym nie bez powodu, bo dziś ogłoszono, że w pierwszej fazie Pinnacle Fall Series 2, tj. podczas tzw. Regional Swiss Stage, rywalizować będzie Illuminar Gaming. Podopieczni Jędrzeja "bogdana" Rokity znaleźli się pośród szesnastu drużyn wytypowanych przez odpowiedzialne za zawody osoby. Jest to o tyle ciekawe, że obecnie iHG nie może się nawet pochwalić posiadaniem pełnego pięcioosobowego składu, bo przecież dwa tygodnie temu na ławce rezerwowych usiadł Łukasz „mwlky” Pachucki. Od tego czasu młodego zawodnika zastępował trener drużyny, wspomniany bogdan, ale w międzyczasie za zamkniętymi drzwiami testowano też potencjalnych kandydatów do zajęcia wolnego miejsca. Niewykluczone więc, że jeszcze przed startem zmagań dowiemy się, kto zasili szeregi Illuminar.

I dobrze by było, gdyby faktycznie się tak stało, bo wśród potencjalnych rywali Illuminatów znalazło się kilka wymagających formacji. Mowa tutaj chociażby o bliskowschodnim superteamie, czyli Eternal Fire, które będzie mogło straszyć İsmailсanem "XANTARESEM" Dörtkardeşem oraz Özgürem "woxikiem" Ekerem. Ale nie tylko, gdyż na liście uczestników umieszczono także chociażby czołowego przedstawiciela sceny CIS, Nemigę Gaming, świeżoupieczonych zwycięzców europejskiego Funspark ULTI Season 3 z Lyngby Vikings czy też nieobliczalnych Szwedów, którzy debiutować będą pod banderą nowo powstałej organizacji Nigma Galaxy.

Lista uczestników fazy regionalnej:

1WIN 777 Esports AaB esport Esports Club Kyiv
Eternal Fire GamerLegion hREDS Illuminar Gaming
KOVA Esports Lyngby Vikings Nemiga Gaming Nexus Gaming
Nigma Galaxy ONYX Tricked Esport Team Unique

Druga odsłona Pinnacle Fall Series rozegrana zostanie między 4 a 20 października. Podczas niej do zdobycia będzie nie tylko łączna pula nagród w wysokości 84 tysięcy dolarów, ale również jeden bilet na LAN Sweet LAN, który odbędzie się w kwietniu przyszłego roku w Belgradzie.