STS
fot. materiały prasowe

Zapowiedziano kolejną edycję Trinity Force Pucharu Polski! Zapisy już ruszyły

Po zakończeniu letniej edycji European Masters wydawało się, że czeka nas kilka miesięcy stagnacji na polskiej scenie League of Legends. Podczas gdy organizatorzy innych regionalnych europejskich rozgrywek szykują zimowe splity lub mniejsze turnieje, do dziś nie było żadnych informacji dotyczących rywalizacji na rodzimym podwórku. Właśnie – do dziś. Kilka godzin temu Polsat Games przerwał milczenie […]

Po zakończeniu letniej edycji European Masters wydawało się, że czeka nas kilka miesięcy stagnacji na polskiej scenie League of Legends. Podczas gdy organizatorzy innych regionalnych europejskich rozgrywek szykują zimowe splity lub mniejsze turnieje, do dziś nie było żadnych informacji dotyczących rywalizacji na rodzimym podwórku. Właśnie – do dziś. Kilka godzin temu Polsat Games przerwał milczenie i ogłosił drugą edycję Trinity Force Pucharu Polski, która w niektórych kwestiach różni się od tej zeszłorocznej.

Przede wszystkim tym razem nie będą to zawody tylko dla drużyn z Polski. Od jakiegoś czasu wiemy już, że w przyszłości formacje LoL-a z Polski będą rywalizować w tych samych rozgrywkach, co zespoły z krajów bałtyckich, czyli Litwy, Łotwy oraz Estonii. Przyszłość ta jest tuż za rogiem, bowiem to właśnie TFPP będzie pierwszym turniejem, gdzie kraje bałtyckie będą miały okazję wystawić swoich reprezentantów w eliminacjach. Tych będą cztery tury, ale miejsc w kolejnym etapie jest aż pięć. Największa nagroda czeka w pierwszych kwalifikacjach, bowiem z nich miejsce w TFPP wywalczą dwie najlepsze ekipy. W pozostałych trzech turach do zgarnięcia będzie już tylko po jednym slocie, dając łącznie pięć miejsc do zdobycia.

Eliminacje zostaną rozegrane w następujących terminach:

  • 1. tura – 12 października (dwa miejsca w TFPP)
  • 2. tura – 14 października (jedno miejsce w TFPP)
  • 3. tura – 17 października (jedno miejsce w TFPP)
  • 4. tura – 19 października (jedno miejsce w TFPP)

Poszczególne odsłony turniejów kwalifikacyjnych zostaną rozegrane w drabince pojedynczej eliminacji, a niemal wszystkie mecze odbędą się w formacie BO1. Wyjątkiem będzie finał (lub półfinały w przypadku pierwszych eliminacji), do których wygrania będą potrzebne dwa zwycięstwa w serii. Szczegóły dotyczące zapisów oraz więcej informacji dotyczących udziału w kwalifikacjach do Trinity Force Pucharu Polski możecie znaleźć pod tym adresem. Regulamin rozgrywek jest dostępny w tym miejscu. Jeśli chcielibyście skomentować mecze w ramach kwalifikacji, również macie taką możliwość, ponieważ prawa do transmisji są otwarte.

W głównym etapie turnieju czekają już trzy drużyny, które otrzymały bezpośrednie zaproszenia. Na chwilę obecną nie wiadomo, o jakie zespoły chodzi. Pewne jest natomiast, że same zawody wystartują we wtorek 26 października o godzinie 17:30, a transmisja z nich będzie prowadzona już ze studia Polsat Games. Do zdobycia będą nagrody z puli 50 tysięcy złotych – zwycięzca zgarnie ponad połowę tej sumy, wicemistrz 14 000, natomiast półfinaliści po sześć tysięcy. Pozostała czwórka (rzecz jasna razem z drużynami, które nie przebrnęły przez eliminacje) odejdzie z niczym.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Polak był o krok od mistrzostwa. shircane poza podium TFT: Reckoning Championship

Zakończył się czterodniowy maraton z TFT: Reckoning Championship. Dzisiaj ośmiu najlepszych taktyków turnieju stoczyło batalię o tytuł mistrza świata....