Gracze mouz NXT postawili znaczący krok na drodze do obrony mistrzowskiego tytułu WePlay Academy League. Podopieczni niemieckiej organizacji we wtorek zapewnili sobie bowiem awans na lanowe finały drugiego sezonu rozgrywek.

Ekipa Polaków niepokonana

Kamil „siuhy” Szkaradek, Hubert „Szejn” Światły i ich koledzy nie tylko wygrali wszystkie trzy grupowe mecze, ale przy tym nie stracili ani jednej rundy! Tak więc ich wyższość musiały uznawać kolejno FURIA Academy, VP.Prodigy oraz Fnatic Rising. Szczególnie ta ostatnia drużyna na papierze wydawała się wymagającym rywalem, tym bardziej że w poprzedniej odsłonie rozgrywek dla akademii również finiszowała w czołówce. Ale i ona ostatecznie nie była w stanie zatrzymać rozpędzonych Myszy. Jeżeli zaś chodzi o naszych rodaków, to pod względem wypracowanych ratingów plasowali się w ligowej czołówce – siuhy osiągnął wynik 1,11, Szejn zaś 1,09.

Poza mouz NXT na lana w Kijowie na pewno pojedzie także akademia Ninjas in Pyjamas, która także przeszła przez grupowe spotkania niepokonana. Na drugim biegunie znalazło się natomiast Astralis Academy, które zawiodło na całej linii i wraz z FURIĄ zakończyło już swoją przygodę z drugim sezonem WePlay Academy League. Nadal niepewni swego losu są natomiast pozostali czterej uczestnicy rozgrywek. Przed nimi bowiem rywalizacja w drabince podwójnej eliminacji fazy play-in. To właśnie tam NAVI Junior, Fnatic Rising, VP.Prodigy oraz BIG. OMEN Academy stoczą ostateczny bój o dwa wciąż wolne bilety na nadchodzące lanowe finały.

Kijów czeka!

Finałowy turniej WePlay Academy League Season 2 rozegrany zostanie między 11 a 14 listopada w kijowskiej WePlay Esports Arenie. To właśnie tam czołowa czwórka fazy online powalczy o łączną pulę nagród w wysokości 88 tysięcy dolarów, z czego dla triumfatorów wielkiego finału przewidziano 45 tysięcy dolarów.