Co prawda do startu Intel Extreme Masters Winter 2021 pozostały jeszcze dwa miesiące, ale nic to. Organizatorzy imprezy już teraz postanowili przyznać bezpośrednie zaproszenia zarówno na podstawie rankingu ESL, jak i podpisanych z organizacjami umów partnerskich.

Jest OG, nie ma NAVI

I tak jako partnerzy ESL przepustki na grudniowego lana otrzymali gracze Astralis, FaZe Clanu, G2 Esports, Teamu Liquid, Ninjas in Pyjamas oraz Teamu Vitality. Same te nazwy wskazują na mocną obsadę zawodów, a przecież na tym nie koniec. Dzięki wysokim pozycjom w prowadzonym przez ESL rankingu prawo do gry na zawodach otrzymały również BIG, Gambit Esports, Heroic, Virtus.pro oraz OG, którego zawodnikiem jest Mateusz "mantuu" Wilczewski. Tak czy inaczej, z pewnością w oczy rzuca się brak na liście Natus Vincere. Na ten moment nie wiadomo, dlaczego liderów światowego rankingu zabraknie na imprezie, aczkolwiek można podejrzewać, że może to mieć związek z nadchodzącymi światowymi finałami BLAST Premier 2021, które odbędą się w podobnym terminie, a które zaoferują łączną pulę w wysokości aż miliona dolarów.

ENCE powalczy o awans

Poza wyżej wymienionymi drużynami na ostatnim w tym roku IEM-ie na pewno pokażą się również GODSENT oraz TYLOO. Ekipy te to wszak laureaci dopiero co zakończonych eliminacji odpowiednio w Ameryce Północnej i Azji. Wolne pozostały natomiast trzy miejsca. Te przypadną w udziale najlepszym zespołom ze zbliżającego się turnieju kwalifikacyjnego dla Europy. Podczas tego o ostatnie bilety powalczą na pewno Complexity Gaming, mousesports, Team Spirit, a także ENCE Pawła "dychy" Dychy i Olka "hadesa" Miśkiewicza. Te cztery składy otrzymały bezpośrednie zaproszenia do etapu zamkniętego i dołączą do nich kolejne cztery formacje wyłonione na drodze etapu otwartego, który rusza już 9 października.

Lista uczestników ESL Pro League Season 14:

Astralis BIG FaZe Clan G2 Esports
Gambit Esports
GODSENT Heroic Team Liquid
Ninjas in Pyjamas OG TYLOO Virtus.pro
Team Vitality eliminacje EU eliminacje EU eliminacje EU

Intel Extreme Masters Winter 2021 odbędzie się między 2 a 12 grudnia. Łączna pula nagród turnieju wyniesie 250 tysięcy dolarów, z czego dla triumfatorów wielkiego finału przewidziano 100 tysięcy dolarów. Co ważne, będzie to pierwsza impreza rozgrywana w ramach czwartej odsłony cyklu Intel Grand Slam.