STS
fot. twitter.com/teamheretics

Polacy nie zawojowali drugiej odsłony BLAST Spike Nations

Przed rokiem polski skład VALORANTA nie zawojował BLAST Spike Nations. I niestety podczas rozpoczętej wczoraj drugiej odsłony charytatywnej imprezy również się to nie udało, bo nasi rodacy odpadli z gry już w fazie grupowej. Porażka rzutem na taśmę Ekipa Patryka „paTiTka” Fabrowskiego swoją przygodę z zawodami zaczęła od spotkania z Hiszpanami, którzy do meczu przystępowali […]

Przed rokiem polski skład VALORANTA nie zawojował BLAST Spike Nations. I niestety podczas rozpoczętej wczoraj drugiej odsłony charytatywnej imprezy również się to nie udało, bo nasi rodacy odpadli z gry już w fazie grupowej.

Porażka rzutem na taśmę

Ekipa Patryka „paTiTka” Fabrowskiego swoją przygodę z zawodami zaczęła od spotkania z Hiszpanami, którzy do meczu przystępowali jako faworyci. Nie było więc zaskoczeniem, że to właśnie zespół z Półwyspu Iberyjskiego był górą, aczkolwiek wcześniej musiał się on z Polakami nieco namęczyć. Tak czy inaczej, biało-czerwoni wyczerpali wówczas limit błędów i do kolejnego meczu, tym razem z Brytyjczykami, przystępowali z nożem na gardle. To ewidentnie zmotywowało naszych rodaków, bo nie mieli oni żadnych problemów z gładkim ograniem Wyspiarzy wynikiem 13:6. Dzięki temu polska drużyna narodowa zachowała szansę na awans do play-offów, ale o ten musiała ponownie powalczyć z Hiszpanią. I ponownie uznała jej wyższość, chociaż niewiele brakowało, a doszłoby do dogrywki. Niestety, przy wyniku 11:12 patiTek i spółka pozwolili sobie na potknięcie, które zostało skrzętnie wykorzystane przez oponentów. Dzięki temu to właśnie oni wraz z połączoną kadrą Niemiec, Austrii i Szwajcarii przeszli dalej.

Tabela i wyniki grupy B BLAST Spike Nations:

# Drużyna Bilans spotkań Bilans rund +/- rundy Punkty
1. DACH 2 – 0 28 – 21 +13 6
2. Hiszpania 2 – 1 35 – 33 +2 6
3. Polska 1 – 2 33 – 32 +1 3
4. Wielka Brytania 0 – 2 10 – 26 -16 0

17:00 Wielka Brytania 4:13 DACH Bind
18:00 Polska 9:13 Hiszpania Bind
19:00 DACH 13:9 Hiszpania Fracture
20:00 Wielka Brytania 6:13 Polska Ascent
21:00 Hiszpania 13:11 Polska Icebox

Poza Hiszpanami i zespołem DACH pewne gry w play-offach mogą być również drużyny narodowe regionu CIS oraz Europy Wschodniej. Dziś natomiast zapadną końcowe rozstrzygnięcia w grupie C, gdzie rywalizować będą m.in. Francuzi wspomagani przez legendy sceny CS:GO, Kenny’ego „kenny’egoS” Schruba i Nathana „NBK-” Schmitta. Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać można pod tym adresem. Druga odsłona BLAST Spike Nations potrwa do 9 października – jej łączna pula nagród wyniesie 60 tysięcy euro, które przekazane zostaną na cele charytatywne.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Nowe smoki od kolejnego sezonu LoL-a! Zapewnią m.in. kamuflaż oraz portale na mapie

Od trzech dni wszyscy fani League of Legends są pochłonięci trwającymi mistrzostwami świata. Riot Games postanowiło z jakiegoś względu, że jest to ide...