STS
fot. Riot Games/Colin Young-Wolff

Zapowiedziano drugą edycję Red Bull Home Ground, wśród uczestników m.in. Acend

W styczniu tego roku Red Bull zorganizował pierwszy turniej VALORANTA pod szyldem Home Ground. Dziesięć miesięcy później producent popularnych napojów energetycznych powraca z drugą odsłoną imprezy, której obsada naprawdę robi wrażenie. Mocna obsada Na liście uczestników znalazła się praktycznie cała europejska czołówka sceny, co oznacza, że nie zabraknie również Acend, czyli ekipy Patryka „starxo” Kopczyńskiego […]

W styczniu tego roku Red Bull zorganizował pierwszy turniej VALORANTA pod szyldem Home Ground. Dziesięć miesięcy później producent popularnych napojów energetycznych powraca z drugą odsłoną imprezy, której obsada naprawdę robi wrażenie.

Mocna obsada

Na liście uczestników znalazła się praktycznie cała europejska czołówka sceny, co oznacza, że nie zabraknie również Acend, czyli ekipy Patryka „starxo” Kopczyńskiego i Aleksandra „zeeka” Zygmunta. Ponadto na zawodach powalczy inny uczestnik nadchodzących mistrzostw świata, Fnatic, a także m.in. wzmocniony przez Nabila „Niverę” Benrlitoma Team Liquid, triumfatorzy niedawnego VCT Masters w Berlinie z Gambit Esports oraz FPX i Team Heretics, które są obecnie w trakcie kadrowych rewolucji i na RBHG zaprezentują się nam w odnowionym kształcie. Co ciekawe, zaproszenie otrzymało też Anubis Gaming, czyli zwycięzca lipcowego eventu dla studentów, Red Bull Campus Clutch. Ostatni slot otrzyma natomiast mistrz eliminacji, do których zapisywać się można pod tym adresem.

Nietypowy format

Przy okazji warto wspomnieć, że organizatorzy zadecydowali się zachować nietypowy format, który poznaliśmy przy okazji poprzedniej edycji zmagań. Na czym on polega? Cóż, teoretycznie uczestnicy będą rywalizować między sobą w meczach BO5, aczkolwiek przed startem danego spotkania każda uczestniczących ekip wybierze swoją domową mapę, do której przystąpi jako gospodarz. Jeżeli więc którejś z drużyn uda się zgarnąć zarówno mapę swoją, jak i przeciwnika, to automatycznie wygrywa ona cały pojedynek. W przeciwnym wypadku po triumf sięgnie ten skład, który jako pierwszy zatriumfuje podczas trzech potyczek.

Lista uczestników Red Bull Home Ground 2:

Acend Anubis Gaming Team BDS BIG
Fnatic FPX Futbolist G2 Esports
Gambit Esports Guild Esports Team Heretics Team Liquid
SuperMassive Blaze TENSTAR Vodafone Giants TBD

Druga odsłona Red Bull Home Ground rozegrana zostanie między 4 a 7 listopada. Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można na Twitchu oraz na YouTube.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Przełamania nie było – NAVI z kolejną porażką w European League

Na dwie kolejki przed końcem trzeciego etapu European League 2021 w Rainbow Six: Siege szanse Natus Vincere na awans do czołowej czwórki są już tylko...