STS
Maoan, Beyond Gaming, Worlds 2021
fot. Riot Games/Michał Konkol

Finały play-inów w atmosferze skandalu. Jeden z graczy Beyond zawieszony do końca Worlds

Wczorajsze serie w ramach Worlds 2021 były niezwykle gorące. I choć pewnie wszyscy byśmy chcieli, aby najwięcej działo się tylko na Summoner’s Rifcie, to nic z tego. Chien „Maoan” Mao-An, midlaner Beyond Gaming, został zawieszony przez Riot Games i do końca tegorocznych mistrzostw nie rozegra w nich już ani jednej potyczki. Powód? Oficjalnie – złamanie zasady 9.3, zakazującej powiązań z hazardem. W praktyce jednak sprawa jest nieco bardziej złożona.

Worlds 2021

Zawodnik zdradzał taktyki przedmeczowe

Maoan bowiem nie związał się z żadną stroną gamblingową… bezpośrednio. Jedyne, czego się dopuścił – nie umniejszając wcale jego „zasług” – to podesłał swojej znajomej (albo znajomemu) informacje dotyczące postaci, jakie wybierze w serii z Galatasaray Esports. „Sylas i Orianna, ale nie kupuj za dużo, po prostu jest duża szansa na to” – możemy przeczytać w jednej z wiadomości (według tłumaczenia Jenny „Reirachu” Lee).

Screen z tej wiadomości wydostał się do publicznej sieci, a gdy dowiedział się o tym właściciel Beyond Gaming, Xue „DinTer” Hong-Wei, bez wahania skonfrontował się ze swoim zawodnikiem oraz przekazał informację do Riot Games. Samo to zachowanie zasługuje jak najbardziej na pochwałę, jednak Riot nie zamierzał być pobłażliwy i nałożył na Maoana bana, który może się okazać katastrofalny w skutkach dla całej drużyny.

Problem ze składem

W składzie na Worlds nie znalazł się wszak rezerwowy midlaner, tylko toplaner – a dokładnie Hsieh „PK” Yu-Ting. To rodzi pytanie, kto wystąpi w dzisiejszym meczu na górnej alei, a kto na midzie? Albo dla PK-a, albo głównego toplanera, Wu „Lianga” Liang-Te, będzie to niezbyt przyjemna sytuacja. Ponoć DinTer liczył, że Riot nie zawiesi Maoana i pozwoli mu grać do końca Worlds, jednocześnie zapewniając, że on sam „policzy się z Maoanem” po mistrzostwach. Trudno jednak sądzić, aby po wydanym oświadczeniu Riot zdecydował się cofnąć swoją decyzję.

Wieści są tym gorsze dla fanów Beyond Gaming, biorąc pod uwagę stawkę oraz rywala w dzisiejszym spotkaniu. Będzie to bowiem starcie o być albo nie być w głównej fazie Worlds 2021, a rywalem BYG będzie reprezentant LCK – Hanwha Life Esports.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
MICHU Evil Geniuses

dycha i hades już na Majorze. Czy dziś dołączy do nich MICHU?

Wczoraj kolejny zespół zapewnił sobie awans na PGL Major Stockholm 2021. Tym razem padło na ENCE, które dość niespodziewanie, chociaż nie było faworyt...