Kadrowa rewolucja, do której doszło w szeregach Fnatic w sierpniu, nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Podopieczni brytyjskiej organizacji kompletnie zawiedli podczas Intel Extreme Masters Fall 2021, przez co ostatecznie zabraknie ich na PGL Major Stockholm 2021.

Pożegnanie ze snajperem

W związku z tym podjęto decyzję o dalszych zmianach. Tym razem ich ofiarą padł Jack "Jackinho" Ström Mattsson, który wylądował na ławce rezerwowych. – Dziękuję Fnatic za szansę, którą mi dano. Dla mnie to dopiero początek. Mogę dać z siebie jeszcze więcej i jestem gotowy, by rozważyć moją przyszłość tak szybko, jak to tylko możliwe – przyznał 22-latek. – Dziękujemy Jackowi za jego grę i postawę w trakcie ostatniego roku. Przez kolejne miesiące zamierzamy rozglądać się za nowym snajperem. Będziemy nadal dążyć do osiągnięcia wyników, których oczekujemy oraz pożądamy – napisano z kolei w oficjalnym oświadczeniu organizacji.

Tymczasowy następca

Jackinho zawodnikiem Fnatic został w styczniu tego roku, zastępując wówczas Robina "flushę" Rönnquista. Nie da się ukryć, że jego transfer był sporym zaskoczeniem, bo pomimo swojego wieku Szwed nie posiadał zbyt dużego doświadczenia. Ostatecznie też trudno uznać okres spędzony przez niego w legendarnej formacji za udany, bo Ström Mattsson wypracował rating wynoszący zaledwie 0,98, a sama drużyna nie potrafiła wyjść z kryzysu. Kto teraz przejmie karabin AWP? Na razie zrobi to Owen "smooya" Butterfield, który jako zmiennik wspomaga pomarańczowo-czarnych podczas trwających eliminacji do Intel Extreme Masters Winter 2021.

W tej sytuacji skład Fnatic prezentuje się następująco:

  • Freddy "⁠KRIMZ⁠" Johansson
  • Ludvig "⁠Brollan⁠" Brolin
  • Alex "⁠ALEX⁠" McMeekin
  • William "⁠mezii⁠" Merriman
  • Owen "⁠smooya⁠" Butterfield – zmiennik
  • Jamie "⁠keita⁠" Hall – trener
  • Jack "⁠Jackinho⁠" Ström Mattsson – rezerwowy