STS
fot. Riot Games/Colin Young-Wolff

Komu bilet na VALORANT Champions? Ruszają europejskie eliminacje ostatniej szansy

Co prawda znamy już większość uczestników VALORANT Champions 2021, wciąż jednak na rozdysponowanie czekają cztery przepustki. Te wpadną ręce drużyn wyłonionych na drodze eliminacji ostatniej szansy – eliminacji, które w regionie EMEA ruszają właśnie dziś. Ośmiu chętnych, jedna przepustka Udział w nich weźmie w sumie osiem drużyn. Siedem z nich otrzymało zaproszenie dzięki wysokiej pozycji […]

Co prawda znamy już większość uczestników VALORANT Champions 2021, wciąż jednak na rozdysponowanie czekają cztery przepustki. Te wpadną ręce drużyn wyłonionych na drodze eliminacji ostatniej szansy – eliminacji, które w regionie EMEA ruszają właśnie dziś.

Ośmiu chętnych, jedna przepustka

Udział w nich weźmie w sumie osiem drużyn. Siedem z nich otrzymało zaproszenie dzięki wysokiej pozycji w regionalnym rankingu VCT – w taki właśnie sposób ostatnią okazję na awans na mistrzostwa świata będą mieć m.in. przedstawiciele ścisłej starokontynentalnej czołówki, czyli G2 Esports, a także wzmocniony Nabilem „Niverą” Benrlitomem Team Liquid. To bez wątpienia dwaj faworyci tego turnieju, aczkolwiek swoje ambicje mają też podopieczni organizacji Davida Beckhama z Guild Esports. Dodatkowo bogatą reprezentację w postaci SuperMassive Blaze, Oxygen Esports i Futbolist wysyła Turcja, a gdzieś z tytułu, po cichu skradać będą gracze Ivana „Johnty” Shevtsova z One Breath Gaming. Ostatni slot przypadł natomiast w udziale triumfatorom finałów Strike Arabia, czyli Anubis Gaming.

Same zmagania potrwają siedem dni i toczyć się będą w drabince podwójnej eliminacji. W tej oglądać będziemy niemal wyłącznie mecze w systemie BO3 – niemal, bo wielki finał rozegrany zostanie już w formacie BO5. Ma to sens, bo tylko jego zwycięzca otrzyma upragnioną przepustkę na zbliżające się VALORANT Champions 2021 w Berlinie i będzie miał szansę, by wraz z Gambit Esports, Acend i Fnatic reprezentować tam nasz region świata. Obsada jest jednak mocna i niewykluczone, że potencjalni faworyci już na wczesnych etapach będą musieli pożegnać się z marzeniami o występie na imprezie podsumowującej sezon 2021.

Harmonogram eliminacji ostatniej szansy:

10 października
17:00 G2 Esports vs Anubis Gaming BO3
19:00 Futbolist vs Oxygen Esports BO3
11 października
13:30 SuperMassive Blaze vs Guild Esports BO3
16:30 Team Liquid vs One Breath Gaming BO3
12 października
17:00 1. runda drabinki przegranych BO3
19:00 1. runda drabinki przegranych BO3
13 października
17:00 2. runda drabinki wygranych BO3
19:00 2. runda drabinki wygranych BO3
15 października
17:00 2. runda drabinki przegranych BO3
19:00 2. runda drabinki przegranych BO3
16 października
17:00 finał drabinki wygranych BO3
19:00 3. runda drabinki przegranych BO3
21:00 finał drabinki przegranych BO3
17 października
17:00 wielki finał BO5

Europejskie eliminacje ostatniej szansy do VALORANT Champions 2021 rozegrane zostaną między 10 a 17 października. Zapewnią one jeden bilet na grudniowe mistrzostwa świata w VALORANCIE.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

SUYGETSU dołącza do składu VALORANTA w FPX

FPX oficjalnie potwierdziło ostatnie plotki transferowe – do zespołu dołączył Dmitry "SUYGETSU" Ilyushin, który w zeszłym tygodniu zakończył współprac...