Znowu wracamy do bycia Homless. Musimy rozegrać najważniejsze mecze w Polish Masters bez odpowiedniego przygotowania i bez stabilizacji. Czy wygramy? Nie wiem. Spróbujemy i niezależnie od sytuacji damy z siebie wszystko. Zrobimy to. Odkąd wróciłem na polską scenę, moje życie w tej grze jest po prostu pasmem rozczarowań. Nie chcę jednak teraz o tym mówić. Na podsumowanie tej pseudokariery i przygody z tą zapomnianą grą przyjdzie jeszcze pora. Na razie przygotowujemy się do tego, co, jak się wydaje, będzie naszym „ostatnim tańcem” – pisał jeszcze w sierpniu Bartek „AueR” Hajma.

Ostatni taniec? Na szczęście nie

Jego rozgoryczenie było jednak zrozumiałe, bo tuż przed decydującą fazą Polish Masters 2021 jego zespół stracił wsparcie organizacji NOX Esports. Mimo tych niedogodności AueR i spółka obronili jednak tytuł mistrza Polski w Rainbow Six: Siege i to w świetnym stylu. Tym samym zapewnili sobie udział w nadchodzącej edycji European Challenger League, czyli na zapleczu najwyższej europejskiej ligi R6. Niemniej w obliczu słów o "ostatnim tańcu" nie było pewności, jaka przyszłość czeka mistrzowski skład. To znaczy, nie było jej dotychczas, bo dziś wiemy już, że Homeless pozostają razem, ale już nie jako bezdomni. Udało im się bowiem znaleźć nowy dom.

Tym będzie SKILLSTARS.pro, czyli nowa organizacja, na której czele stoi Dominika "buena" Kurzawska. Jeżeli jej nazwisko coś wam mówi, to nic dziwnego, gdyż jest ona córką Marcin "padre" Kurzawskiego, założyciela PACTU. Sama zresztą wcześniej współpracowała z ojcem, a teraz postanowiła działać na własny rachunek. I chociaż oficjalna prezentacja SKILLSTARS nastąpiła dopiero teraz, to o samej ekipie słyszymy już od kilku dni. Wszystko dlatego, że działa ona nie tylko w obrębie Rainbow Six: Siege, ale również i Counter-Strike'a: Global Offensive, a jej podopieczni rywalizują na co dzień w Polskiej Lidze Esportowej.

Skład dywizji Rainbow Six: Siege w SKILLSTARS.pro:

  • Mateusz „Ryba” Środoń
  • Sebastian „Foster” Lewandrowski
  • Bartek „AueR” Hajma
  • Mark „Optyk” Kaudyk
  • Oskar "Szagi" Stabiński