Gdy w sierpniu powołano do życia skład CS:GO Eternal Fire, wielu z miejsca określiło go mianem bliskowschodniego super teamu. Nic dziwnego, bo nagromadzenie znanych nazwisk robiło spore wrażenie. Spore były też nadzieje, ale z ich spełnieniem było gorzej.

ISSAA poza Eternal Fire

Jakby tego było mało, w ekipie po zaledwie dwóch miesiącach doszło do pierwszej kadrowej roszady. W jej wyniku poza zespołem znalazł się Issa "⁠ISSAA⁠" Murad, który jako jedyny nie pochodził z Turcji, a z Jordanii. – Dziękujemy ISSIE. Ponieważ nie był on w stanie zaadaptować się do życia w Turcji i zdecydował się powrócić do ojczyzny, postanowili się rozstać. Dziękujemy mu za jego ciężką pracę i życzymy powodzenia w przyszłej karierze – możemy wyczytać oficjalnym oświadczeniu organizacji. Tym samym bilans 24-latka w EF zamknął się w 59 rozegranych mapach notowanych przez HLTV, na których wypracował łączny rating na poziomie 1,08. Do tego wszystkiego dołożył też triumf podczas ESA Esports Supremes 2021.

A co dalej z Eternal Fire? Podczas poniedziałkowego meczu ze SKADE w ramach Pinnacle Fall Series 2 drużynę wspomaga Sabit "⁠mirbit⁠" Coktasar. Niemiec od pewnego czasu przebywa na ławce rezerwowych Nordavind, ale ostatnio mogliśmy go oglądać na Intel Extreme Masters Fall 2021, gdzie jako zmiennik wspierał Endpoint CeX. Na jego korzyść z pewnością przemawia fakt, że w przeciwieństwie do ISSY nie ma problemu z porozumiewaniem się po turecku, a na dodatek mógłby pełnić rolę prowadzącego, którym obecnie z konieczności jest İsmailсan "XANTARES" Dörtkardeş. Niemniej nie wiadomo, czy gracze EF rozważają pełnoprawny angaż mirbita, czy też jest on rozwiązaniem jedynie tymczasowym.

W tej sytuacji skład Eternal Fire prezentuje się następująco:

  • Özgür "⁠woxic⁠" Eker
  • Buğra "⁠Calyx⁠" Arkın
  • Ismailcan "⁠XANTARES⁠" Dörtkardeş
  • Ömer "⁠imoRR⁠" Karataş
  • Sabit "⁠mirbit⁠" Coktasar – zmiennik
  • Timur "⁠bishop⁠" Şengül – trener